CZ
EN
DE
Městský památkový okruh
Historie praní
Oskar Schindler
Domů

Výstavy v roce 2008

8. února – 2. března
SVĚT BUBLINEK A PLAKÁTŮ
Výstava uspořádaná ve spolupráci s Múzeem obchodu v Bratislavě představila ucelenou historii výroby sodových vod, minerálek a limonád. Vystaveno bylo množství nápojových lahví, reklamních předmětů atd. Druhou částí výstavy byl průžez plakátovou tvorbou svitavského muzea.

Celý článek

9. března – 6. dubna
MIROSLAV BLAŽEK, MIRKA BURYŠKOVÁ - OBRAZY A MALOVANÉ KAMENY
Poutavá výstava malíře Miroslava Blažka nabízela průřez autorskou tvorbou od konce 60. let 20. století do současnosti. Výstava byla koncipována k životnímu jubileu autora. Zvláštní techniku malby na kámen měli návštěvníci možnost zhlédnout v díle Mirky buryškové.

Celý článek 

11. dubna  - 11. května
FRANTIŠEK ČERMÁK - MALÍŘSKÉ OHLÉDNUTÍ
JOZEF FAJMON A JAROSLAV ŠKRANC - KRÁSA DŘEVA
Řetrospektivní výstava malíře a grafika Františka Čermáka z Březové nad Svitavou byla uspořádána při příležitosti jeho nedožitého životního jubilea. K výstavě byli přizváni dva uměli, řezbáři, jejichž tvorba je spojena se svitavským regionem.

Celý článek

17- května - 8. června
28. NÁRODNÍ PŘEHLÍDKA A SOUTĚŽ AMATÉRSKÉ FOTOGRAFIE 
Tradiční výstava  galerii muzea s rekordní účastí fotografů a fotografických kolektivů.

Celý článek

14. června - 21. září 2008
JIŘÍ KŘIKLAVA - OBRAZY
FRANTIŠEK A. BEČKA - KOVANÉ PLASTIKY, OBRAZY

Výstava dvou předních českých umělců nabízela nevšední zážitek z nečekaných kompozicí avybízela k přemýšlení. Duchovní rozměr výstavy podtrhly kovové plastiky a erudice obou současných tvůrců.

Celý článek

2. října - 17. listopadu 2008
JINDŘICH ŠTREIT - FOTOGRAFIE 1965 - 2005 
Retrospektivní výstava jednoho z předních českých fotografů současnosti. Výstava byla uspořádána při příležitosti autorova životního jubilea a představila komplexní tvorbu Jindřicha Štreita, které se věnuje více než 40 let.

Celý článek

29. listopadu - 18. ledna 2009
RENATA GREINER - OBRAZY
MILOSLAVA NIEVALDOVÁ, ROBERT KAUFMAN - SKLO
Výstava poetických obrazů a grafik autorky tvořící v SRN je doplněna o skleněné objekty, plastiky a užitným sklem dvou českých sklářů. Název výstavy Jiskření je vánoční inspirací roku 2008.

Celý článek

29. listopadu - 1. března 2009
POJĎTE SI HRÁT
Koho by ve vánočním čase neoslovily dřevěné hračky? Krása dřeva ožívá v historických i současných hračkách, které dělají radost nejen dětem, ale i dospělým. Tak jsou na jednom místě soustředěny hračky, zapůjčené z Regionálního muzea v Chrudimi a hračky současných tvůrců. Výstava je doplněna hracím koutkem a hračky jsou možné i zakoupit.

Celý článek

7. prosince 2008
VÁNOCE VE SVITAVÁCH
Tradiční akce, bez níž si Vánoce snad nelze představit, měla i některé novinky. V muzeu esperanta se zdobil marcipán, na vánoční jarmark se sjelo více než 90 prodejců a muzeum praskalo ve švech!

Celý článek 

Copyright © Městské muzeum a galerie ve Svitavách 2021