CZ
EN
DE
Městský památkový okruh
Historie praní
Oskar Schindler
Domů

Živá zeď

Jedinečný projekt pro všechny, kteří chtějí oslovit, inspirovat, zaujmout a tvořit. Nepotřebují k tomu klasické galerie. Stačí pouze průchod a pasáž v horní části náměstí...

O PROJEKTU


Živá zeď byla po dobu minulých dvou let realizačním místem svitavských básníků. Tento úspěšný koncept se stal odrazovým můstkem k dalšímu originálnímu využití zdi. Ve Svitavách žije nový projekt na podporu lokálního umění. Jeho cílem je dostat umění blíže k lidem a prezentovat lidi, kteří často tvoří jen do šuplíku nebo jen sobě a známým pro radost. Nebo prostě nemají čas či možnosti vystavovat. Chtěli bychom, aby i tato díla mohla ožít.
Projekt odstartoval 1. května a předpokládá se, že každoročně osloví 12 umělců, kteří dostanou možnost k netradiční autorské výstavě.

Projekt se snaží oslovit hlavně autory tvořící v následujících kategoriích: 1, verše a krátké povídky. 2, fotografie. 3, kresba a karikatura. 4, jiné, bez omezení na region.
Výstava začíná vždy na začátku měsíce a s jeho koncem končí. Objekty, které již budou mít výstavu „za sebou“ budou prezentovány na stránkách MMG.
Akce vzniká za umělecké podpory agentury Boží mlýny.


Koordinátor projektu:
Lea G. Sehnalová
leazmuzea@seznam.cz
tel.: 777964927

AKTUÁLNĚ
aneb Co se právě děje. Stačí pouze kliknout. 
ARCHIV
květen 2014 - Zdeněk štěpánek (soubor ve formátu pdf)
červenec 2014 - Josef Gestinger - Poťouchlá rapsodie (soubor ve formátu pdf)
srpen 2014 - Miroslav Moučka Linoryty svitavských restauračních zařízení (soubor ve formátu pdf)
září 2014 - Svitavský Fotoklub se představuje (soubor ve formátu pdf)
říjen 2014 - Dominik Zezula (soubor ve formátu pdf
listopad 2014 - 25 let poté (soubor ve formátu pdf)
prosinec 2014 - Jarmila Sopoušková: Fantazijní světy (soubor ve formátu pdf)
leden 2015 - Iva Kalášková: Světýlka (soubor ve formátu pdf)
únor 2015 - Radovan Selinger
březen 2015 - Štěpán Macek: Camera obscura (soubor ve formátu pdf)
duben 2015 - Pavel Juřík: Planety
(soubor ve formátu pdf)
květen 2015 - Vladan Macků: Básně s omáčkou (soubor ve formátu pdf)

OSTATNÍ
Poděkování
Moc děkujeme za zájem, který tvůrci a jiní umělecky aktivní o projekt projevili. Rozhodli jsme se vybrat prvních dvanáct apoštolů pro první sezónu. Z prvního tuctu se můžete těšit např. na cameru obscuru od Štěpána Macka, syrové fotografie nezvyklých tváří Svitav Erika Kluky, verše a písňové texty od Dominika Zezuly, linoryty svitavských restauračních zařízení od Mistra Moučky či zimní kresby od Jarmily Sopouškové.
Čest zahájení dostane poezie s fotografiemi od Zdeňka Štěpánka. Štěpánek byl jeden ze sedmi samurajů, kteří stáli u kolébky Živé zdi 1. Věříme, že právě jeho nadčasové slovní kličky a přesmyčky budou tím správným zaklínadlem do druhé inkarnace prostoru, který by rád donutil lidi zastavit se, otevřít srdce, přemýšlet a třeba i rozesmát.
 

Copyright © Městské muzeum a galerie ve Svitavách 2024