CZ
EN
DE
Městský památkový okruh
Historie praní
Oskar Schindler
Domů

Workshopy pro děti a dospělé

Nabídka řemeslných a výtvarných workshopů na rok 2022

 
 
 
SRPEN 2022

PRÁZDNINOVÝ TÝDEN ŘEMESLNÝCH WORKSHOPŮ PRO DĚTI

Nabízíme možnost trávit 6 dní různými činnostmi přímo v muzejních dílnách nebo při prohlídce Svitavských zákoutí či cestě po okolí Svitav. Od 1. do 6. srpna 2022 každý den od 8 do 16 hodin.

ZÁŘÍ 2022
 
WORKSHOP PLSTĚNÍ - loutky a figurky
10. září 2022 od 8 do 16 hodiny budeme se zájemci vyrábět různé výrobky z vlny technikou plstění.  Workshop bude určen dospělým od 15 let a v rámci rodinného tvoření se mohou hlásit děti do 15 let v doprovodu dospělé osoby.
 
KERAMICKÝ  WORKSHOP - VÝROBA OZDOBNÝCH KACHLŮ
Workshop bude určen dospělým od 15 let a v rámci rodinného tvoření se mohou hlásit děti do 15 let v doprovodu dospělé osoby.
 

ŘÍJEN 2022

SKLÁŘSKÝ  WORKSHOP - vitrážové obrázky do oken
Workshop bude určen dospělým od 15 let a v rámci rodinného tvoření se mohou hlásit děti do 15 let v doprovodu dospělé osoby.
 
DŘEVĚNÝ  WORKSHOP - soustružená zvířátka
Workshop bude určen pro děti cca od 8 do 15 let. Z připravených polotovarů, které se děti naučí vyrábět si děti sestaví myšku, kočičku nebo jiné zvířátko, která mohou sloužit jako vánoční dárek.
 

LISTOPAD 2022

ŘEZBÁŘSKÝ  WORKSHOP - mozaikové zrcadlo
Workshop bude určen dospělým od 15 let a v rámci rodinného tvoření se mohou hlásit děti do 15 let v doprovodu dospělé osoby.

 

LEDEN 2022

SKLÁŘSKÝ  WORKSHOP - vitrážové obrázky do oken
Workshop bude určen dospělým od 15 let a v rámci rodinného tvoření se mohou hlásit děti do 15 let v doprovodu dospělé osoby.

 

ČERVEN 2023
 
IKONOPISECKÝ WORKSHOP - 9. - 12. června (kurz začíná v pátek v 16 hodin přípravou dřevěné desky k malování (2 - 3 hodiny), sobota a neděle začíná od 8:45 do max 18 hodin, pondělí zalakování výsledného díla šelakem ukončení workshopu (cca 1 hodina)
Speciální tématický workshop určený pro zájemce o staré techniky malby nebo ti, kteří si chtějí vytvořit domů ikonu svého patrona.
Není třeba mít výtvarné vzdělání, stačí mít chuť si vyzkoušet něco nového. Naučíte se skoro zapomenuté řemeslo, míchat specielní barvy, pracovat s plátkovým zlatem... Hlásit se mohou účastníci od 15 let.
JEDNÁ SE O MIMOŘÁDNĚ ZAŘAZENÝ ODBORNÝ KURZ PRO VEŘEJNOST.
 
 

Návštěva Workshopu může být pěkným dárkem pro děti i dospělé.


PŘIHLÁŠKA NA DĚTSKÉ WORKSHOPY KE STAŽENÍ:

Formulář přihlášky pro dětské workshopy ke stažení ve formátu *.doc

 

Dárkové poukazy:

Dárkové poukazy je možné objednat v Městském muzeu a galerii ve Svitavách nebo na lektor@muzeum.svitavy.cz, nebo tel. 734 809 565, 461 532 704 kontaktní osoba Jitka Olšánová.
 

Řemesla v muzeu:

Výsledkem projektu Muzejní animace jsou vybudované a vybavené dílny na dvoře muzea. Od roku 2014 se zde vyučují řemeslné techniky našich předků - kovářství, sklářství, kamenictví a řezbářství. Věnujeme se také pečení kváskového chleba i výtvarným technikám v muzejním ateliéru.
Naši nabídku jsme od roku 2016 rozšířili na širokou veřejnost - pro děti i dospělé.
Připravujeme workshopy pro děti, pro dospělé a také rodinné (zde pracují společně rodiče nebo prarodiče s dětmi)
Na řemeslných workshopech se setkáte s řemeslníky a výtvarníky v jedné osobě, kteří se s vámi rozdělí o své zkušenosti a poradí při práci na vašem výrobku. Výtvarné workshopy vede zkušený výtvarník a jejich součástí je kromě vlastní tvorby i vernisáž a malá výstava vytvořených děl.
Hotová dílka se stanou jistě krásnou ozdobou vaší domácnosti, zahrady nebo originálním dárkem.

Celodenní workshopy:

Přijďte strávit příjemný den do muzea. Od 8 do 16 hodin budete v naší laskavé péči. My zajistíme vše potřebné - Vy se soustředíte jen na tvoření.
V ceně je i společný oběd v restauraci. Během dne vaříme kávu a čaj.
Cena 700,- Kč pro dospělou osobu, 600,- Kč pro dítě

Dopolední workshopy:

Přijďte strávit příjemné dopoledne v muzeu. Naši odborníci se Vám budou věnovat od 8 do 13 hodin. Vše potřebné bude zajištěno.
Během dne vaříme kávu nebo čaj.
Cena 500,- Kč pro dospělou osobu a 400,- Kč pro dítěNa vybraný workshop se můžete přihlásit na lektor@muzeum.svitavy.cz, nebo tel. 734 809 565, 461 532 704 Jitka Olšánová.
U dospělých postačí přihláška telefonická, u dětí je nutné odevzdat vyplněný podepsaný formulář. 
 
 
 
 

sklářství - vitráž
Sklářský workshop
ikonopisectví
pletení z pedigu
sklářství - mozaika
Copyright © Městské muzeum a galerie ve Svitavách 2022