CZ
EN
DE
Městský památkový okruh
Historie praní
Oskar Schindler
Domů

Workshopy pro děti a dospělé

Nabídka řemeslných a výtvarných workshopů je opět obnovenaNabízíme možnost využití tvořivých workshopů a věříme, že vám v této době poskytnou rozptýlení a zpříjemní vaše dny. Všechny workshopy jsou tvořeny tak, aby odpovídaly aktuálním vládním opatřením. Vzhledem k nižšímu počtu
dětí a dospělých (do 10), máme výhodu většího prostoru pro individuální práci. Samozřejmostí je
dodržování všech hygienických a bezpečnostních nařízení.

Je nutné přinést potvrzené čestné prohlášení o bezinfekčnosti, kde potvrzujete také seznámení s Provozní směrnicí Městského muzea a galerie ve Svitavách.


ČERVENEC 2021

  • Otevřené ateliery (ukázky řemesel pro širokou veřejnost - bez objednání):
Ve středu 21. července se můžete těšit na setkání s fotografy.
Ve čtvrtek 22. července bude připraveno několik stanovišť pro opracování kovu – kovář, dráteník, umělecké odlévání kovů, smaltování...
Vždy od 15 hodiny máte možnost zdarma navštívit Městské muzeum a galerii ve Svitavách, prohlédnout si muzejní výstavy a také připravená řemesla. Můžete vyzkoušet práci řemeslníků doslova na vlastní kůži a také zakoupit originální řemeslné a rukodělné předměty. Některé dílničky jsou se symbolickým poplatkem.

SRPEN 2021

TÝDEN ŘEMESLNÝCH WORKSHOPŮ PRO DĚTI (již obsazeno)
DVOUDENNÍ FOTOGRAFICKÝ WORKSHOP (poslední volná místa)

  • Otevřené ateliery (ukázky řemesel pro širokou veřejnost - bez objednání):
Ve středu 11. srpna budeme vyrábět vitráže, pískovat sklo, točit keramické výrobky na hrnčířském kruhu a z keramiky různými technikami tvořit pěkné dekorace, vyzkoušet si můžete i glazování hrníčků.
Ve čtvrtek 12. srpna se mají na co těšit milovníci dřeva, řezbářství, soustružení i práce s textilem jako šití, paličkování, vyšívání, háčkování, tkaní,... a možná vás čeká i práce s kolovrátkem.
Vždy od 15 hodiny máte možnost zdarma navštívit Městské muzeum a galerii ve Svitavách, prohlédnout si muzejní výstavy a také připravená řemesla. Můžete vyzkoušet práci řemeslníků doslova na vlastní kůži a také zakoupit originální řemeslné a rukodělné předměty. Některé dílničky jsou se symbolickým poplatkem.

ZÁŘÍ 2021

SKLÁŘSKÝ WORKSHOP - mísa nebo hodiny -  25. 9. a 9. 10. 2021
Budeme tvořit mísu nebo hodiny dle vašeho výběru. Tentokrát se naučíte, jak se dá sklo spékat a jaké efekty tak mohou vznikat.
K dispozici budou různé skleněné prášky, granuláty i střípky, které se společně dají kombinovat a tak mohou vznikat zajímavé vzory.
Výsledek je překvapením pro všechny, následně se dá s výrobkem ještě dál pracovat - domalovat například ciferník, nebo motiv dle své fantazie.


ŘÍJEN 2021

ŘEZBÁŘSKÝ WORKSOP pro děti do 15 let

KOVÁŘSKÝ  WORKSOP


LISTOPAD 2021

WORKSOP PLSTĚNÍ - mokrou technikou

SKLÁŘSKÝ  WORKSOP- mozaika pro děti do 15 let


PROSINEC 2021

VÁNOCE V MUZEU
ADVENTNÍ ŘEMESLNÉ NEDĚLE


LEDEN 2022

WORKSOP PLETENÍ Z PEDIGU

SKLÁŘSKÝ  WORKSOP- vitráž pro děti do 15 let


ČERVEN 2022

IKONOPISECKÝ WORKSHOP - 10. - 13. června (kurz začíná v pátek v 16 hodin přípravou dřevěné desky k malování (2 - 3 hodiny), sobota a neděle začíná od 8:45 do max 18 hodin, pondělí zalakování výsledného díla šelakem ukončení workshopu (cca 1 hodina)
Speciální tématický workshop určený pro zájemce o staré techniky malby nebo ti, kteří si chtějí vytvořit domů ikonu svého patrona.
Není třeba mít výtvarné vzdělání, stačí mít chuť si vyzkoušet něco nového. Naučíte se skoro zapomenuté řemeslo, míchat specielní barvy, pracovat s plátkovým zlatem... Hlásit se mohou účastníci od 15 let.
JEDNÁ SE O MIMOŘÁDNĚ ZAŘAZENÝ ODBORNÝ KURZ PRO VEŘEJNOST.

Návštěva Workshopu může být pěkným dárkem pro děti i dospělé.

PŘIHLÁŠKA NA DĚTSKÉ WORKSHOPY KE STAŽENÍ:


Formulář přihlášky pro dětské workshopy ke stažení ve formátu *.doc

Dárkové poukazy:

Dárkové poukazy je možné objednat v Městském muzeu a galerii ve Svitavách nebo na lektor@muzeum.svitavy.cz, nebo tel. 734 809 565, 461 532 704 kontaktní osoba Jitka Olšánová.

Řemesla v muzeu:

Výsledkem projektu Muzejní animace jsou vybudované a vybavené dílny na dvoře muzea. Od roku 2014 se zde vyučují řemeslné techniky našich předků - kovářství, sklářství, kamenictví a řezbářství. Věnujeme se také pečení kváskového chleba i výtvarným technikám v muzejním ateliéru.
Naši nabídku jsme od roku 2016 rozšířili na širokou veřejnost - pro děti i dospělé.
Připravujeme workshopy pro děti, pro dospělé a také rodinné (zde pracují společně rodiče nebo prarodiče s dětmi)
Na řemeslných workshopech se setkáte s řemeslníky a výtvarníky v jedné osobě, kteří se s vámi rozdělí o své zkušenosti a poradí při práci na vašem výrobku. Výtvarné workshopy vede zkušený výtvarník a jejich součástí je kromě vlastní tvorby i vernisáž a malá výstava vytvořených děl.
Hotová dílka se stanou jistě krásnou ozdobou vaší domácnosti, zahrady nebo originálním dárkem.

Celodenní workshopy:

Přijďte strávit příjemný den do muzea. Od 8 do 16 hodin budete v naší laskavé péči. My zajistíme vše potřebné - Vy se soustředíte jen na tvoření.
V ceně je i společný oběd v restauraci. Během dne vaříme kávu a čaj.
Cena 600,- Kč pro dospělou osobu, 500,- Kč pro dítě

Dopolední workshopy:

Přijďte strávit příjemné dopoledne v muzeu. Naši odborníci se Vám budou věnovat od 8 do 13 hodin. Vše potřebné bude zajištěno.
Během dne vaříme kávu nebo čaj.
Cena 400,- Kč pro dospělou osobu a 300,- Kč pro dítěNa vybraný workshop se můžete přihlásit na lektor@muzeum.svitavy.cz, nebo tel. 734 809 565, 461 532 704 Jitka Olšánová.
U dospělých postačí přihláška telefonická, u dětí je nutné odevzdat vyplněný podepsaný formulář.Sklářský workshop
Fotografem včera a dnes
Plstění
Plstění
Umělecké odlévání kovů
Copyright © Městské muzeum a galerie ve Svitavách 2021