CZ
EN
DE
Městský památkový okruh
Historie praní
Oskar Schindler
Domů

Workshopy pro děti a dospělé

Nabídka řemeslných a výtvarných workshopů na rok 2022

Nabízíme možnost využití tvořivých workshopů a věříme, že vám v této době poskytnou rozptýlení a zpříjemní vaše dny. Všechny workshopy jsou tvořeny tak, aby odpovídaly aktuálním vládním opatřením. Vzhledem k nižšímu počtu
dětí a dospělých (do 10), máme výhodu většího prostoru pro individuální práci. Samozřejmostí je
dodržování všech hygienických a bezpečnostních nařízení.

Je nutné přinést potvrzené čestné prohlášení o bezinfekčnosti, kde potvrzujete také seznámení s Provozní směrnicí Městského muzea a galerie ve Svitavách.


LEDEN 2022

29.1.2021 od 8 do 16 hodiny, vhodné pro zájemce od 15 let,
Budeme vyrábět několik výrobků z pedigu. Vyzkoušet si můžete drobné zvonky, hvězdy ale také tuškovníky a košíčky. Ti zručnější se mohou pustit i do výroby podnosů a větších košů.


ÚNOR 2022

26.2.2021 od 8 do 16 hodin, vhodné pro zájemce od 15 let a děti od 8 do 15 let se mohou zúčastnit s dospělou osobou (rodiče, prarodiče, teta...)
Budeme vyřezávat různé drobnosti ze dřeva dle fantazie řezbářů - dřevěné  plastické obrázky, těžítka, jmenovky, svícny, domovní čísla, mísy, anděly...


BŘEZEN 2022

WORKSHOP PLSTĚNÍ

SKLÁŘSKÝ  WORKSHOP


DUBEN 2022

VELIKONOCE V MUZEU
Velikonoční tvoření pro veřejnost 9.4.2021
pletení pomlázky, barvení kraslic, pečení velikonočních jidášků...

SKLÁŘSKÝ  WORKSHOP


KVĚTEN 2022

WORKSHOP ODLÉVÁNÍ KOVŮ


SKLÁŘSKÝ  WORKSHOP


ČERVEN 2022
IKONOPISECKÝ WORKSHOP - 10. - 13. června (kurz začíná v pátek v 16 hodin přípravou dřevěné desky k malování (2 - 3 hodiny), sobota a neděle začíná od 8:45 do max 18 hodin, pondělí zalakování výsledného díla šelakem ukončení workshopu (cca 1 hodina)
Speciální tématický workshop určený pro zájemce o staré techniky malby nebo ti, kteří si chtějí vytvořit domů ikonu svého patrona.
Není třeba mít výtvarné vzdělání, stačí mít chuť si vyzkoušet něco nového. Naučíte se skoro zapomenuté řemeslo, míchat specielní barvy, pracovat s plátkovým zlatem... Hlásit se mohou účastníci od 15 let.
JEDNÁ SE O MIMOŘÁDNĚ ZAŘAZENÝ ODBORNÝ KURZ PRO VEŘEJNOST.

Návštěva Workshopu může být pěkným dárkem pro děti i dospělé.

PŘIHLÁŠKA NA DĚTSKÉ WORKSHOPY KE STAŽENÍ:


Formulář přihlášky pro dětské workshopy ke stažení ve formátu *.doc

Dárkové poukazy:

Dárkové poukazy je možné objednat v Městském muzeu a galerii ve Svitavách nebo na lektor@muzeum.svitavy.cz, nebo tel. 734 809 565, 461 532 704 kontaktní osoba Jitka Olšánová.

Řemesla v muzeu:

Výsledkem projektu Muzejní animace jsou vybudované a vybavené dílny na dvoře muzea. Od roku 2014 se zde vyučují řemeslné techniky našich předků - kovářství, sklářství, kamenictví a řezbářství. Věnujeme se také pečení kváskového chleba i výtvarným technikám v muzejním ateliéru.
Naši nabídku jsme od roku 2016 rozšířili na širokou veřejnost - pro děti i dospělé.
Připravujeme workshopy pro děti, pro dospělé a také rodinné (zde pracují společně rodiče nebo prarodiče s dětmi)
Na řemeslných workshopech se setkáte s řemeslníky a výtvarníky v jedné osobě, kteří se s vámi rozdělí o své zkušenosti a poradí při práci na vašem výrobku. Výtvarné workshopy vede zkušený výtvarník a jejich součástí je kromě vlastní tvorby i vernisáž a malá výstava vytvořených děl.
Hotová dílka se stanou jistě krásnou ozdobou vaší domácnosti, zahrady nebo originálním dárkem.

Celodenní workshopy:

Přijďte strávit příjemný den do muzea. Od 8 do 16 hodin budete v naší laskavé péči. My zajistíme vše potřebné - Vy se soustředíte jen na tvoření.
V ceně je i společný oběd v restauraci. Během dne vaříme kávu a čaj.
Cena 600,- Kč pro dospělou osobu, 500,- Kč pro dítě

Dopolední workshopy:

Přijďte strávit příjemné dopoledne v muzeu. Naši odborníci se Vám budou věnovat od 8 do 13 hodin. Vše potřebné bude zajištěno.
Během dne vaříme kávu nebo čaj.
Cena 400,- Kč pro dospělou osobu a 300,- Kč pro dítěNa vybraný workshop se můžete přihlásit na lektor@muzeum.svitavy.cz, nebo tel. 734 809 565, 461 532 704 Jitka Olšánová.
U dospělých postačí přihláška telefonická, u dětí je nutné odevzdat vyplněný podepsaný formulář.Sklářský workshop
Fotografem včera a dnes
Plstění
Plstění
Umělecké odlévání kovů
Copyright © Městské muzeum a galerie ve Svitavách 2022