CZ
EN
DE
Městský památkový okruh
Historie praní
Oskar Schindler
Domů

Workshopy pro děti a dospělé

Nabídka řemeslných a výtvarných workshopů na rok 2023

DUBEN 2024

WORKSHOP SKLÁŘSKÝ - vitráže - 20. dubna 2024 od 8 do 16 hodin, je určen pro zájemce od 15 let, nebo jako rodinné tvoření pro rodiče, či prarodiče s dětmi do 15let.

WORKSHOP PLETENÍ Z PEDIGU - dekorativní demižony, obplétané láhve - 27. dubna 2024 od 8 do 13 hodin, je určen pro zájemce od 15 let

KVĚTEN 2024

WORKSHOP ZDRAVÉHO VAŘENÍ, POHYBU A DÝCHÁNÍ 4. května 2024 od 8 do 16 hodin, je určen pro zájemce od 15 let    náhradní termín za únor

ČERVEN 2024

WORKSHOP IKONOPISECTVÍ - 14. - 17. června, je určen pro zájemce od 15 let. Mimořádný kurz, který dá nahlédnout do tajů pracovních postupů starých mistrů. Výsledkem je ikona vytvořená vaší rukou, podle vašich představ. Ikony se nemalují ale opisují, nemusíte být tedy malířem. Opisování ikony je také modlitbou - rozhovorem i seznámením s opisovanou osobou světce, jistým zastavením a ztišečním v našem hlučním světě.

ČERVENEC/ SRPEN 2024

TÝDEN ŘEMESLNÝCH WORKSHOPŮ pro děti -  29. července až 2. srpna 2024 od 8 do 16 hodin, kapacita omezena cca 10 děti na den, je určen pro deti do 15 let. Hlásit se můžete na celý týden, kde je zvýhodněná cena 4000,-Kč, nebo na jednotlivé dny 850,- Kč. Podrobný popis na jednotlivé dny si přečtěte po rozkliknutí dokumentu.

ZÁŘÍ 2024

WORKSHOP KALIGRAFICKÝ- pro začátečníky - TERMÍN V JEDNÁNÍ od 9 do 13 hodin, je určen pro zájemce od 15 let

ŘÍJEN 2024

WORKSHOP KALIGRAFICKÝ- nepravá kaligrafie/ psaní plnícím perem - TERMÍN V JEDNÁNÍ od 9 do 13 hodin, je určen pro zájemce od 15 let

LISTOPAD 2024

WORKSHOP KALIGRAFICKÝ- ozdobná vánoční přání, doplněná pečetěmi, viz - TERMÍN V JEDNÁNÍ od 9 do 13 hodin, je určen pro zájemce od 15 let

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

VÝTVARNÉ A PROŽITKOVÉ WORKSHOPY PRO NEJMENŠÍ:

Barvožrouti – prožitkové tvoření pro děti 2-5 let

úterky 1x za 14 dní, 9:30-10:30

Termíny 2024: 9. a 23. ledna., 6. a 20. února., 5. a 19. března, 2., 16. a 30. dubna, 14. a 28. května, 11. a 25. června

Pravidelné tvůrčí dílny pro děti ve věku 2-5 let a jejich doprovod. Tvoříme pokaždé na jiné téma, vždy nám ale jde především o radost z procesu tvorby, zkoumání materiálů a technik. Cílem tohoto „výtvarného hřiště“ není vyrobit si během hodiny dokonalý výtvor, ale spíše experimentovat a umožnit dětem vyjádřit se skrze výtvarný materiál.

Cena 50,- Kč za dítě (doprovod zdarma). Setkáváme se v dílnách nebo na zahradě v areálu Městského muzea a galerie ve Svitavách. ¨

Na jednotlivé termíny se je nutné přihlásit: Jindra Žáková, 728 473 146, zakova@muzeum.svitavy.cz

 

_____________________________________________________________________________________

OBJEDNÁNÍ WORKSHOPU:

Na workshopy je třeba se přihlásit předem na lektor@muzeum.svitavy.cz nebo na tel 734 809 565 kontaktní osoba Jitka Olšánová. Nebo dle informací na každém plakátku akce, který si můžete výše vždy otevřít a prostudovat.

Na dětské workshopy je třeba, aby dítě doneslo od rodičů vyplněnou přihlášku, kde rodiče uvedou kontaktní údaje na sebe pro případ potřeby a potvrdí svůj souhlas se samostatným odcházením nebo vyzvedáváním dětí. Na workshopy rodinné nebo pro dospělé osoby stačí telefonická rezervace.

Přihláška na dětské workshopy ke stažení

_____________________________________________________________________________________
 

DÁRKOVÉ POUKAZY NA WORKSHOPY:

Pokud vaši blízcí rádi tvoří, vyrábí nebo rádi jen tak zkouší nové věci, můžete je překvapit dárkovým poukazem na workshop v muzeu. Poukazy vám připravíme na přání.

  • Již na konkrétní workshop
  • S možností volby termínu
  • S možností volby workshopu i termínu
 
Jak to funguje:
Typ dárkové poukázky si domluvíte na lektor@muzeum.svitavy.cz nebo na tel 734 809 565 kontaktní osoba Jitka Olšánová. Dárkovou poukázku vám vytvoříme a připravíme k odběru na pokladně muzea.
Obdarovaná osoba se objedná na požadovaný workshop a přijde s dárkovou poukázkou, která se v tu chvíli stává vstupenkou.
 
Cena dárkového poukazu se odvíjí podle požadovaného druhu workshopu. Nejčastěji poskytujeme dárkové poukazy v hodnotě 800,- Kč - to je běžná cena většiny celodenních workshopů probíhajících od 8 do 16 hodin.
 
_____________________________________________________________________________________
 
DRUHY WORKSHOPŮ:
 
řemeslné - pro děti i dospělé, různá řemesla, délka programu uzpůsobena dle technologických možností výroby
výtvarné - pro děti i dospělé, různé výtvarné techniky
zážitkové - většinou pro děti, připraveny k aktuálním muzejním výstavám, historii města Svitavy a jeho přírodě
 
_____________________________________________________________________________________
 
HLEDÁME NOVÉ SPOLUPRACOVNÍKY A LEKTORY ŘEMESLNÝCH WORKSHOPŮ
 
V případě, že se zabýváte výrobou zajímavých výrobků a chtěli by jste se o svoji dovednost rozdělit s ostatními a předat své znalosti dál. Ozvěte se na tel 734 809 565 kontaktní osoba Jitka Olšánová.
Možnosti spolupráce se neomezují jen na pořádání workshopů, ale pořádáme i čtyři prodejní akce - Vánoce v muzeu, Velikonoce v muzeu, Červencové otevřené ateliery na kterých by bylo možné nabízet vaše výrobky i výrobní dílničky.

sklářství - vitráž
Sklářský workshop
ikonopisectví
pletení z pedigu
sklářství - mozaika
Copyright © Městské muzeum a galerie ve Svitavách 2024