CZ
EN
DE
Městský památkový okruh
Historie praní
Oskar Schindler
Domů

Stálé expozice

Labyrint svitavských příběhů

LABYRINT ŠESTNÁCTI SVITAVSKÝCH PŘÍBĚHŮ V přízemí Městského muzea a galerie svým návštěvníkům představujeme stálou historickou expozici s trochu tajemným názvem „Labyrint svitavských příběhů“. Ve vstupní části muzea a ve

Celý článek


Historie prací techniky

Expozice má mnoho názvů - Historie praní a prací techniky či Babiččino velké prádlo. Lze o ní bez nadsázky říci, že je unikátní.

Celý článek


Oskar Schindler

Stálá expozice Hledání hvězdy Davidovy - Oskar Schindler - Spravedlivý mezi národy mapuje životní příběh tohoto svitavského rodáka na pozadí holocaustu. Expozice zaujme všechny milovníky historie.

Celý článek


Svitavské vily

V muzeu jsou instalovány výstavní panely, které se věnují místním architektonickým skvostům rodinného bydlení. Panely byly součástí výstavy Slavné vily Pardubického kraje. Svitavské vily - známé i neznámé jsou doplněny mapou městského památkového okruhu a místa, kde budovy stojí, jsou v mapě vyznačena.

Celý článek


Střípky ze svitavské přírody

Poslední přírůstek mezi našimi expozicemi seznámí na malé ploše návštěvníky se zajímavými i vzácnými zvířaty, houbami, rostlinami, horninami a zkamenělinami Svitav. Nechybí krásní motýli, pestří ptáci, prastaří obyvatelé dávných oceánů a spousta dalších organismů.

Celý článek


V. O. Ottendorfer

Výstava o životě a díle svitavského mecenáše Valentina Oswalda Ottendorfera (1826 - 1900) je instalována v interiéru Ottendorferova domu. Více informací

Celý článek


Copyright © Městské muzeum a galerie ve Svitavách 2023