CZ
EN
DE
Městský památkový okruh
Historie praní
Oskar Schindler
Domů

Výstavy v roce 2018

ály v přízemí
6. 2. – 25. 3.
OD KOŠILKY K RUBÁŠI

Výstava představila lidové zvyky a obyčeje při zlomových okamžicích lidské existence – narození a smrti, kolem nichž se rozvinulo množství pověr a obřadů. Ohlédli jsme se za staletými zvyklostmi našich předků, které se nedají nahradit a ve kterých je ukrytá naše minulost.


29. 3. – 6. 5.
EVROPSKÝ HUMANISTA PŘEMYSL PITTER

Výstava Národního pedagogického muzea a knihovny J. A. Komenského v Praze představila život českého humanisty, protestantského kazatele a spisovatele Přemysla Pittera který v průběhu druhé světové války i po jejím skončení pomáhal židovským i německým dětem.

Celý článek

2. 6. – 17. 9.
ALCHYMIE KÁVY A KÁVOVIN

Výstava pro děti i dospělé o cestě kávy z plantáží na náš stůl připravená ve spolupráci s Muzeem kávy Alchymista v Praze a obchůdkem Šálek štěstí ve Svitavách.


27. 9. – 11. 10.
VOLŠOVÉ RUCE
Výstava šamotových hliněných výrobků handicapovaných klientů z ústavu ve Zboží vytvořených speciální sochařskou metodou pro tento typ autorů. Tasovská metoda modelování (dále jen TMM) je světovou novinkou v řemeslně-výtvarných činnostech zdravotně postižených lidí.
 
Celý článek

2. 12. 2018 -20. 1. 2019
ČAROVÁNÍ S TEXTILEM

Hana Kozubová – krajka, textilní loutky, látkové aplikace… Můžete vstoupit do kouzelného světa fantazie a pohádek, kterým vás budou provázet pan král, princezna, zbrojnoši, či tajemné bytosti – vodník, čarodějnice, čerti…


Výstavní sály 1. patro
28. 1. – 19. 3.
PŘEHLÍDKA 2018

Tradiční výstava výtvarníků svitavského okresu. Vystavovalo na 50 amatérských malířů, řezbářů, keramiků  i tvůrců užitého umění.

Celý článek

25. 3 – 6. 5.
PONORKA VICTORIA

Výstava pro děti od 0 do 100 let představila kresby, obrazy a originální plastiky brněnského výtvarníka Rudi Lorenze. Výstava byla doplněna fotografiemi svitavského fotografa Jaromíra Šimka.

Celý článek

13. 5. – 27. 5.
38. NÁRODNÍ VÝSTAVA AMATÉRSKÉ FOTOGRAFIE
Národní výstava amatérské fotografie má již tradičně premiéru ve svitavském muzeu a poté putuje do dalších míst České a Slovenské republiky.

Celý článek

2. 6. – 17. 9.
BÁJEČNÍ HRDINOVÉ DĚTSKÉ LITERATURY

Hravá výstava čtyř známých ilustrátorů dětské literatury Dagmar Urbánkové, Renáty Fučíkové, Petra Síse a Věry Jandourkové ve výstavních síních oživila hrdiny knih těchto autorů. Jedinečné ilustrace, ale také spousta myšlenek, dobrodružství a her.

Celý článek

28. 10. 2018 – 20. 1. 2019
SVITAVSKÉ OSMY

Výstava na téměř sedmdesáti panelech zachytila na fotografiích život našeho města v jeho dlouholeté historii, především v letech končících osmičkou. K stému výročí založení Československé republiky.

Celý článek

Copyright © Městské muzeum a galerie ve Svitavách 2021