PROGRAM NA PROSINEC 2022

26.08. 2022

4. 12. / Ne / 9:00–16:00 / městské muzeum a galerie

Vánoce v muzeu

Smažení tradičních vánočních hnízd, zdobení perníčků, pletení vánoček, pečení cukroví, zdobení a prodej vánočních skleněných baněk, pouštění lodiček z ořechových skořápek a další vánoční zvyky, výroba a prodej drobných tradičních dárků, adventních věnců, svícnů, přáníček či PF. Občerstvení zajištěno.

6. a 7. 12. / Út a St / 8:00–15:00 / městské muzeum a galerie

Vánoce v muzeu

Smažení tradičních vánočních hnízd, zdobení perníčků, pletení vánoček, pečení cukroví, zdobení a prodej vánočních skleněných baněk, pouštění lodiček z ořechových skořápek a další vánoční zvyky, výroba a prodej drobných tradičních dárků, adventních věnců, svícnů, přáníček či PF. Vhodné pro školní skupiny, nutné předem objednat, email: lektor@ muzeum.svitavy.cz nebo tel. 734 809 565.

11. 12. / Ne / 13:00–17:00 / městské muzeum a galerie, muzejní dílny a zahrada

Kovový a textilní advent

Přijďte si vyzkoušet kovářské řemeslo a práci na kovadlině či si vyrobit vánoční dekorativní ozdoby a předměty z patchworku. Zajištěn je rovněž prodej drobných i větších šitých dárků a kovářských výrobků.

27. 11. 2022 – 15. 1. 2023.

Vánoční muzeum úsměvů. Emma a Barbora Srncovy

Do světa snů, radosti a úsměvů můžete vstoupit na výstavě dvou žen – výtvarnice Emmy Srncové a její dcery, herečky a malířky Barbory Srncové. Jejich tvorba vyzařuje radostnou atmosféru i vtipný nadhled a je tou pravou výstavou, která vám vykouzlí úsměv na tváři a navodí vánoční atmosféru.

27. 11. 2022 – 8. 1. 2023.

Velký svitavský mechanický betlém a adventní herna

Restaurování Velkého svitavského mechanického betlému bylo dokončeno a poprvé bude veřejnosti představen v celé své kráse 15 metrů. Návštěvníci, zejména dětští, se mohou také těšit na betlémské divadélko, fotostěnu s andělskými křídly, domek s okénky svatých či s vánočními vůněmi a na další aktivity s adventní tematikou.

1. 12. 2022 – 1. 6. 202.

Kontrasty

Netradiční spojení uměleckých fotografií Lenky Střílkové se známými texty.