CZ
EN
DE
Městský památkový okruh
Historie praní
Oskar Schindler
Domů

VÝSTAVA VESMÍR, PRODLOUŽENA DO 9.4.

07.01. 2022

Ve slavném románu Tulák po hvězdách nechal Jack London svého hrdinu procházet jeho předchozími životy. Vy si ale můžete dopřát skutečnou cestu napříč galaxiemi! Nová výstava Vesmír Vás provede událostmi Velkého třesku, Sluneční soustavou i dobýváním Měsíce. Též prozkoumáme možnosti existenci dalšího kosmického života a chybět nebude ani moderní kosmonautika. 

Vše vzniká díky spolupráci s Hvězdárnou ve Valašském Meziříčí, Národním technickým muzeem, místními školami a naším rodákem Adamem Kašparem. K vidění budou například modely měsíců, různé hvězdářské dalekohledy, hvězdný globus či krystalizátor ze slavného projektu Interkosmos. Historii nám pak připomene armilární sféra, hledač hvězd, telurium či astrochronometr. Že nevíte, o co se jedná? Tak neváhejte a přijďte to zjistit! Pro děti a dospělé s dětskou duší jsme navíc připravili řadu her, jako je třeba stavba rakety, poznávání planet ve 3D či karetní závody v dobývání kosmu. Odvážlivci dokonce můžou zjistit, kolik by vážili na jiných planetách.

Výstava trvá od 29. ledna do 9. dubna. Její součástí jsou také speciální výukové programy pro školy a ve čtvrtek 2. února proběhne přednáška Antonína Švejdy o 400leté historii dalekohledu, přístroje, díký kterému odhalujeme tajemství vesmíru. Neváhejte proto a pojďte s námi na tajuplnou cestu dlouhou několik světelných let.

     

 


Copyright © Městské muzeum a galerie ve Svitavách 2023