CZ
EN
DE
Městský památkový okruh
Historie praní
Oskar Schindler
Domů

Čarování textilem a nití

Čarování textilem a nití

Výstava textilní výtvarnice Hany Kozubové je malým zastavením nejen v čase adventním a vánočním, ale také zamyšlením nad sebou samým, nad smyslem života…

Výstava má retrospektivní charakter, v muzeu najdeme díla autorky z období let 1996 – 2018. Návštěvníci se seznámí s různými textilními technikami – ručně paličkovanou krajkou, malbou na hedvábí, batikou, tkaním i aplikací na látce. Často jim dává možnost vzájemného spojení a tím vznikne například kompozice ručně paličkované krajky a batiky nebo spojení klasické tapiserie s ručně paličkovanou krajkou. Má ráda rozmanité tóny barev a nekonečnost čáry, důležitý je pro ni detail. Umělecký textil kombinuje také s jinými výtvarnými technikami – svoje obrazy vytvořené ručně paličkovanou krajkou umísťuje na pozadí olejomalby, či malovaného hedvábí nebo lnu. Autorka vystavovala na mnoha místech České republiky a v zahraničí (Belgie, Španělsko, Portugalsko, Francie…) a svým dílem vyjadřuje svoje myšlenky a vypráví jednotlivé příběhy obyčejného života.

Na svitavské výstavě se ale můžete vrátit i zpět do dětství nebo vzít s sebou děti a vstoupit do kouzelného světa fantazie a pohádek, kde vás budou provázet originální loutky – pan král, princezna, zbrojnoši, hoši uličníci či tajemné bytosti – vodník, čarodějnice, čerti… Račte vstoupit!

Copyright © Městské muzeum a galerie ve Svitavách 2020