CZ
EN
DE
Městský památkový okruh
Historie praní
Oskar Schindler
Domů

Výstavy v roce 2009

do 18. ledna 2009
Renata Greiner - obrazy
Miloslava Nievaldová, Robert Kaufman - sklo

Výstava obrazů malířky ze Dvora Králové (od roku 1968 žijící v Německu, její tvorba se vyznačuje surrealismem, manýrismem a grafickou abstrakcí) a jejich přátel sklářů.

Celý článek

1. února - 29. března
Přehlídka 2009
Tradiční výstava výtvarníků svitavského okresu se ve Svitavách objevila po čtyřicáté deváté. Ve zcela jiném termínu a se zcela novými jmény. Letošní ročník byl v počtu výtvarníků rekordní.

Celý článek

do 1. března
Pojďme si hrát
Výstava dřevěných hraček ze sbírek Regionálního muzea v Chrudimi a firmy manželů Kubů z Červené Vody a modrotisku firmy manželů Danzingerových z Olejnice. Výstava doplněna hernou pro děti a prodejem části vystavených předmětů.

Celý článek

19. března – 14. června
XYLEM - dřevo
Naučná výstava o stromech a dřevu pořádaná ve spolupráci s Regionálním muzeem v Chrudimi

Celý článek

16. května – 14. června
29. národní výstava amatérské fotografie
Tradiční národní výstava již po dvanácté ve svitavském muzeu. Součástí výstavy je také vyhodnocení vítězů soutěže amatérských fotografů ČR a slavnostní udělení cen

Celý článek

19. června – 6. září
Pavel Matuška – Usmívání
Výstava kresleného, malovaného a řezbovaného humoru, zahájí ji herec Divadla Járy Cimrmana Miloň Čepelka, účast na vernisáži přislíbili členové Divadla J. Cimrmana.

Celý článek

23. června – 30. října
Klenoty našich domácností – to jsme doma měli taky
Výstava představí artefakty, které si lidé vytvářeli sami pro výzdobu svých příbytků ve druhé polovině 20. století, a to především od 50. do konce 80. let.

Celý článek

26. září – 31. října
W-I-R Welcome Identity Reunited Společná Evropa
Malíři, sochaři, grafici - zkrátka umělci z Německa, Rakouska a České republiky na výstavě ve svitavském muzeu. Důkaz o tom, že umění nezná hranic a má společné kořeny a společná východiska.

Celý článek

15. lustopadu 2009 - 31, ledna 2010
15 let Docela malého divadla DOMA
Radka Oblouková kolem sebe shromáždila řadu studentů, které spojuje jeden zájem - láska k divadlu.

Celý článek

15. listopadu 2009 – 31. ledna 2010
Mezi hvězdami
Patchwork - řada lidí do té doby nevěděla, co to slovo vlastně znamená. Nakonec se z výstavy prací členek litomyšlského spolku patchworku stala jedna z nejúspěšnějších muzejních výstav. Sešívaná poezie se skutečně stane koníčkem na celý život a propadnou mu nejen ženy, ale i muži.

Celý článek

2. prosince 2009 - 20. ledna 2010
Výstava betlémů
Vladimír Doubal – Krása dřeva
Součástí tradiční výstavy betlémů ve svitavském muzeu, která se koná každý druhý rok, jsou řezbářské práce známého výtvarníka, betlemáře a řezbáře Vladimíra Doubala z trhové Kamenice.

Celý článek

Copyright © Městské muzeum a galerie ve Svitavách 2022