CZ
EN
DE
Městský památkový okruh
Historie praní
Oskar Schindler
Domů

Výstavy v roce 2013

30.1.–25.4.
ARABELA SE VRACÍ

Výstava kostýmů a rekvizit ze známého pohádkového televizního seriálu.
 
celý článek

3.2.–17.3.
PŘEHLÍDKA 2013
Tradiční výstava amatérských výtvarníků svitavského okresu.

celý článek

24.3.–5.5.
SVITAVSKÉ VÝTVARNÉ NEBE
Pět svitavských výtvarníků - Miloš Vaněk, Miloslav Šplíchal, Václav Novák, Josef Břenek a Jaroslav Svatoš - se setkali v galerijních sálech na společné výstavě. Čas ovšem byl proti tomu, aby nám svá díla mohli osobně představit a radovat se s námi...

celý článek

1.4.–26.4.
TRAGÉDIE LIDIC A ZAPOMENUTÉ JAVOŘÍČKO

výstavy v rámci cyklu Hledání hvězdy Davidovy - Kameny zmizelých, které byly zapůjčeny z Památníku Lidice, přibližují osudy dvou nacisty vypálených obcí.

celý článek

8.6.–22.9.
VČELA – ZÁKLAD ŽIVOTA

Velká výstava o včelách, včelařích a životě v úlech je určena pro návštěvníky všech věkových kategorií, ale zejména pro děti, které zde naleznou mnohé věci k řešení. Výstava popisuje vše, co souvisí se včelami a jejich významu pro člověka a přírodu.

celý článek

28. 9. – 10. 11.
POST DUONO – PO POLOVINĚ
Fotografická výstava věnovaná cestovatelskému projektu, jehož hlavním cílem je vystoupit na nejvyšší vrchy všech členských zemí EU. Výstava u příležitosti 80. výročí Esperantského klub ve Svitavách a 5. výročí Muzea esperanta. Ve spolupráci s Klubem přátel esperanta ve Svitavách a Liptovským esperantským klubem.

celý článek

5. 10. 2013 – 12. 1. 2014
NAMASTÉ NEPÁL

Výstava o zemi s nádhernou krajinou a přívětivými lidmi. Informace, fotografie, umělecké i votivní předměty, hudební nástroje, tankhy. Ve spolupráci s občanským sdružením Namasté Nepál.

celý článek


1. 12. 2013 – 19. 1. 2014
VÁNOČNÍ MOTIVY V GRAFICE A KRESBĚ
NAD BETLÉMEM VYŠLA HVĚZDA

Výstava grafik a kreseb betlémů a vánočních motivů známých i méně známých autorů ze sbírky Jarmily Janků z Brna. 
6. tradiční regionální výstava betlémů ze Svitavska a blízkého okolí (vystaveny byly betlémy ze Svitav, Poličky, Litomyšle, Ústí nad Orlicí, Rohozné, Jimramova).

celý článek

Copyright © Městské muzeum a galerie ve Svitavách 2022