VÝSTAVA EXPEDICE PRAVĚK 3. 6. AŽ 18. 9.

12.01. 2022

EXPEDICE PRAVĚK

Během léta můžete v Městském muzeu a galerii ve Svitavách prožít nevšední zážitek spojený s obrazy legendárního malíře pravěku Zdeňka Buriana a jeho současných následovníků ze sdružení PAS, mezi něž patří například Petr Modlitba a Pavel Dvorský. Ve výstavě se rovněž setkáte se skutečnými zkamenělinami a modely prehistorických zvířat. K vidění tak jsou například opravdové mamutí kly, dinosauří zuby či lebka jeskynního medvěda. Nechybí ani známí trilobité, živý bahník, obávaný mořský predátor mosasaurus nebo veledaněk s až třímetrovým parožím. Rostliny zastupují obří přesličky a kapradiny z prvohor. Děti si navíc vyzkouší hledání vlastních zkamenělin, vytváření dinosauřích stop a spoustu dalších her. Nechybí ani bohatý výukový program pro školy všech stupňů.