CZ
EN
DE
Městský památkový okruh
Historie praní
Oskar Schindler
Domů

Řezbářský memoriál Aloise Petruse 2011

GALERIE NA STADIONU SE ROZROSTE
28. 8. – 3. 9. 2011, denně od 9 do 19 hodin, Svitavský stadion

Když jsme se v loňském roce rozhodli, že přeměníme pahýly topolů, které ustoupily výstavbě nového stadionu v sochy, reakce byly různé. Výsledek ale potěšil většinu z nás. Krásný Svitavský stadion téměř rok po svém slavnostním otevření pulzuje životem a bez dřevěných soch si jej dnes již málokdo dokáže představit. A letos k těm stávajícím přibude devět nových. Řezbáři se sjedou do Svitav již v neděli 28. srpna, kdy v podvečer na náměstí zahájí starosta města nejen projekt Putování po historických městech Čech, Moravy a Slezska, ale také 2. ročník Řezbářského plenéru Aloise Petruse. Od pondělí do soboty budou na stadionu vznikat pod rukama řezbářů a řezbářek nové plastiky, tentokrát na téma „Žena“. A tak si přijďte popovídat s autory, zaposlouchat se do pěkných melodií, nebo jen tak pokoukat, jak tu opět vzniká cosi krásného.

30. 8. 19 hodin Svitavský stadion
MAKADAM
Koncert tramské skupiny z Ústí nad Orlicí. Hraje od roku 1996 v obsazení 2 kytary, 5ti strunné banjo, valcha, basová kytara.Oba kytaristé sólově zpívají (zpěvák, zpěvačka).
Koncert při příležitosti řezbářského memoriálu Aloise Petruse

1. 9. 19 hodin Svitavský stadion
MOKA BAND
Koncert svitavské kapely pod vedením zpěváka a kytaristy Libora Moravce jako součást 2.ročníku Řezbářského memoriálu Aloise Petruse. Kapela hraje převzatý repertoár českého popu, rocku a country.
Koncert při příležitosti řezbářského memoriálu Aloise Petruse

3. 9. 18 hodin Svitavský stadion
ŘEZBÁŘSKÝ MEMORIÁL ALOISE PETRUSE
Slavnostní vernisáž a předání nových devíti soch vzniklých na Svitavském stadionu v rámci 2. ročníku Memoriálu Aloise Petruse starostovi města Svitavy

3. 9. 19 hodin Svitavský stadion
SLÁVEK JANOUŠEK A LUBOŠ VONDRÁK
Koncert známých písničkářů jako součást vernisáže nových soch vzniklých v rámci 2.ročníku Řezářského memoriálu Aloise Petruse.
Koncert při příležitosti řezbářského memoriálu Aloise Petruse

Copyright © Městské muzeum a galerie ve Svitavách 2020