CZ
EN
DE
Městský památkový okruh
Historie praní
Oskar Schindler
Domů

Bylo na čase

Výstava: Bylo na čase
Datum: 28. srpna – 28. září
Vystavující: Pavlína Komoňová, Erik Kluka, Tomáš Krása, Světlana Macková, Honza Vostřel, Lucie Blaževská a Wunderbar

Název výstavy je potřeba chápat jako určitou míru nadsázky která je v tvorbě vystavujících bytostná. Vyjadřuje postoj autorů k jejich samotné prezentaci, která se v prostorách muzea objeví úplně poprvé a samotný název tak poukazuje na ideální čas uskutečnit pod záštitou MMG tuto výstavu.

Výtvarníci se oficiálně sdružují pod výtvarnou skupinou VJK a diváci se s nimi mohli setkat při každoroční výstavě Svit-a-vy v prostorách bývalého Lidového divadla nebo naposledy v bývalé Tabačce. Ostatně expanze do veřejného prostoru a prostoru ulic je umělcům nejbližší a tvoří hlavní jádro jejich instalací, jak může doložit před lety konaná noční výstava Pojďte ven v parku Jana Palacha ve Svitavách nebo v podobném duchu konaná výstava v parku Peliny v Chocni. Zde autoři také předtím uskutečnili v muzeu výstavu Poprvé. Jejich působnost je možno nacházet i v Brně a to na Skleněné louce a individuálně pak v prostorách tzv. Malé Ameriky.

Škála prací je různorodá a individuální a po obsahové stránce výtvarníky nic nespojuje. Jediné co je jim společné je právě přístup k prezentaci a instalaci děl. Návštěvník výstavy může tedy očekávat různorodou skladbu vystavených prací od kresby a malby až po instalaci videí a objektů.

Pavlína Komoňová s největší pravděpodobností představí své ručně zpracované textilní objekty inspirované domácím kutilstvím posledních čtyřiceti let. V podobných šlépějím se vydává i Honza Vostřel, který své keramické obrazy staví do transformace čapkovského primitivismu v zájmu o dětskou hru. Tomáš Krása vystaví své malované vize reality vnímání z cyklu Full kontakt, které vytvářel v letech 2003 – 05. Světlana Macková dokáže mile překvapit svými kresbami a obrázky zachycující její niterný svět pohybující se na hraně imaginace a reálného světa. Erik Kluka chystá prezentaci vybraných fotografií a grafických listů jejichž ústředním motivem je inspirace světem skutečným. „Pařížanka“ Lucie Blaževská je pro tentokrát překvapením, protože budeme mít tu možnost shlédnout její práce inspirované pobytem ve Francii. Poslední z členů Wunderbar je malířem neřesti ducha a své olejomalby zamýšlí jako komiks lidského života

Copyright © Městské muzeum a galerie ve Svitavách 2020