8. 10. 2021 VERNISÁŽ VÝSTAVY ART ISLANDS

07.10. 2021

ART ISLANDS 8.10.–14.11.2021

Výstava, která souzní se svým názvem ART ISLANDS, bude místem tří osobitých
uměleckých stylů. Nabídne pohled na aktuální moderní výtvarnou scénu v Polsku a široké spektrum uměleckých technik.

Opolský doktor umění Wit Pichurski je svitavské veřejnosti již znám, a to především díky Řezbářskému memoriálu Aloise Petruse. Jeho dřevěné sochy zdobí jak svitavský stadion, tak zahrady Sv. Vincence z Pauly. V Klicperově ulici je další z jeho děl, svitavské panorama na keramických kachlích, které se každým rokem rozrůstá. Ve svitavském muzeu tentokráte představí své malby, plastiky a instalace, které v sobě nesou aktuální témata, vybízející k zamyšlení. Umění Wita Pichurského odkazuje na smyslovou, filozofickou a duchovní stránku lidského života. Bartosz Posacki je profesorem na Opolské univerzitě. Jeho tvorbu bude prezentovat cyklus grafik v digitálních a světelných boxech a instalace. Damian Pietrek, profesor na Akademii výtvarných umění v Katovicích, představí svitavské veřejnosti díla, která jsou na pomezí kresby a malby.

Slavnostní zahájení výstavy se uskuteční v pátek 8. října v 17 hodin v Městském muzeu a galerii ve Svitavách. Individuální výstavy a projekty jednotlivých umělců budou ve svitavském muzeu ke zhlédnutí do 14. listopadu 2021.