MIROSLAV ŠAŠEK - CESTA KOLEM SVĚTA

28.05. 2021

Cesta kolem světa za pár minut

od 4. června 2021 od 17:00 hod.

Letos se zdá, že to s cestováním po světě nebude zas tak jednoduché. Ovšem, když navštívíte svitavské muzeum, uvidíte to nejlepší z Říma, Londýna i Paříže. Pokud toužíte navštívit vzdálenější destinace, těšit se můžete na Irsko, Austrálii nebo New York.
Výstava Cesta kolem světa je koncipována jako velká hravá výstava pro malé i velké návštěvníky. Expozici tvoří nejen úžasné ilustrace a malby Miroslava Šaška, ale i informační a hrací prvky, které vtipnou a zábavnou formou přibližují daná města a země. Přijďte se podívat na průčelí antického chrámu, nahlédnout do nitra newyorského mrakodrapu nebo se projít po obrově chodníku.
Pro ty, kteří tvorbu Miroslava Šaška neznají, si dovolím připsat pár slov o jeho osobě. Jde o světově uznávaného ilustrátora, spisovatele, redaktora Svobodné Evropy a cestovatele. Od 30. let se M. Šašek začal věnovat dětské ilustraci, od roku 1958 začal tvořit svoji slavnou řadu alb o městech a zemích nazvanou THIS IS (To je…). Cestovatelská řada byla nejprve plánována pro města Paříž, Řím a Londýn, ale po velkém úspěchu a oblibě u čtenářů se rozrostla o dalších 15 knih, které jsou v dnešní době přeloženy do 10 jazyků a stále úspěšně vydávány po celém světě. Já jsem je například potkala v obchůdku Britského muzea, což mě jako Češku velmi potěšilo.
Dobrou zprávou pro všechny, které zaujme osobité zpracování cestovatelských knih M. Šaška je, že knihy budou k zakoupení ve svitavském muzeu.
Výstava vznikla ve spolupráci s Nadací Miroslava Šaška a s Městskou knihovnou ve Svitavách.