PROGRAM PRÁZDNINOVÝCH AKCÍ

ČERVENEC

2.7./Čt/17:00/ městské muzeum a galerie
Každodenní potěšení

Vernisáž výstavy malíře, kreslíře, humoristy Pavla Matušk. Výstavu zahájí cimrmanolog Miloň Čepelka a astrofyzik Jiří Grygar. Zazpívá vokální skupina SYxtet.

2.7./Čt/18:00/ zahrada muzea a galerie
Ponožky pana Semtamťuka

Koncert kapely, kterou je těžké napasovat do nějaké hudební šablony, od začátku své existence kráčí bez zábran napříč  hudebními styly a s nějakým žánrovým zařazením si hlavu nelámou. A tak se můžete těšit na jazz, folk, hospodskej šraml, ozvěny world-music, westernu i rocku, to vše dodáno v jednom originálním balení.

23.7./Čt/13:00- 17:00/ muzejní dílny, zahrada
Otevřené ateliéry – dřevo, textil

Výroba dřevěných hraček, práce se soustruhem a dlátem, pletení z pedigu a papíru, paličkování. Vstup na akci v rámci vstupného do muzea.

24.7./Pá/13:00- 17:00/ muzejní dílny, zahrada
Otevřené ateliéry – kov a drát

Práce na kovadlině, odlévání kovů, smaltování šperků, drátování.
Vstup na akci v rámci vstupného do muzea.

SRPEN

13.8./Čt/13:00- 17:00/ muzejní dílny, zahrada
Otevřené ateliéry – sklo a keramika

Výroba vitráží, pískování skla, výroba šperků, práce na hrnčířském kruhu, modelování z hlíny.
Vstup na akci v rámci vstupného do muzea.

14.8./Pá/13:00- 17:00/ muzejní dílny, zahrada
Otevřené ateliéry – fotografie

Černá komora, camera obscura, focení zátiší, holly fotografie, fotografické experimenty s klasickými i digitálními fotoaparáty, poradenský koutek.
Vstup na akci v rámci vstupného do muzea

WORKSHOPY

18.7./So/8:00- 16:00/ muzejní dílny
Kovářský workshop

S uměleckým kovářem Františkem Bečkou se naučíte pracovat s kovářským nářadím, vlastnoručně si vyrobíte kovový předměty dle vlastního návrhu.
500,- Kč /osoba, v ceně pitný režim, oběd, materiál, nářadí, lektoři
Kontakt: Jitka Olšánová, 734 809 565, lektor@muzeum.svitavy.cz

Týden dětských řemeslných workshopů
500,- Kč /osoba/den. V ceně materiál, nářadí, lektoři, pracovní a ochranné pomůcky, pitný režim a oběd.

Kontakt: Jitka Olšánová, 734 809 565, lektor@muzeum.svitavy.cz

3.8./Po/8:00- 16:00/ muzejní dílny
Sklářský workshop
Tvorba originálních skleněných vitráží dle vlastní fantazie pod vedením skláře Vladimíra Graciase.

4.8./Út/8:00- 16:00/ muzejní dílny
Řezbářský workshop
Pod vedením řezbáře Vojtěcha Hurycha si děti vyrobí krásné dřevěné loutky.

5.8./St/8:00- 16:00/ muzejní dílny
Keramický workshop
Práce s hlínou na hrnčířském kruhu pod vedením keramičky Věry Coufalové.

6.8./Čt/8:00- 16:00/ muzejní dílny
Workshop odlévání kovů
Výroba odlévaných šperků či dekorativních předmětů s uměleckým slévačem Martinem Horkým

7. a 8.8./Pá, So/8:00- 16:00/ muzejní dílny
Fotografem včera a dnes
Návrat klasické fotografie, kouzlo černé komory. Práce s digitálním fotoaparátem, odstranění chyb při současném běžném fotografování.
800,- Kč /osoba/dva dny

do 20. 9.
Netopýři tajemní a zranitelní
Interaktivní výstava o životě a ochraně našich i světových letounů v Městském muzeu a galerie ve Svitavách.

3. 7. – 27. 9.
Každodenní potěšení

Výstava malíře, kreslíře, humoristy Pavla Matušky určitě potěší všechny návštěvníky nejen svým inteligentním humorem, ale i filozofickým podtextem obrazů.

Expozice je věnována vám všem, kteří chtějí být vtaženi do poutavého vyprávění příběhu našeho města. Máte možnost vidět ukázku předmětů, které byly majetkem domácností svitavských obyvatel v průběhu minulých století. Historické hodiny, cínové cechovní poháry, modrotiskové a perníkářské formy, sklo, porcelán.

Expozice o holocaustu na pozadí života světově známého svitavského rodáka Oskara Schindlera. Výstava je doplněna projekcí dokumentů o osobnosti O. Schindlera a průvodcem expozicí v německé a anglické verzi.

15. 5. - 31. 6. 2020
Sranda,  z které občas zamrazí
Pozvání na sezónní výstavu úsměvných obrazů Pavla Matušky v Městském muzeu.

Muzeum esperanta / Ottendorferův dům (za čajovnou)
Jako jediné svého druhu v ČR muzeum představuje slovem i obrazem jazyk esperanto. Informuje o zajímavostech z historie i o možnostech současného využití znalosti jazyka, vystavuje knižní, fotografické, sběratelské a umělecké artefakty.
Současná výstava: „50 let od obnovení celostátní esperantské organizace“ a „Mládežnické esperantské hnutí“. Vstupenky v ceně 10 Kč jsou k dostání v pokladně MMG (Út-Pá 9-12,13-16h) a v čajovně Krásná chvíle (Út-Ne 15-21h). Komentované prohlídky po objednání: Liba Dvořáková 604 377 616 nebo městské muzeum 461 532 704.