AKCE MUZEA V ÚNORU 2019

22.01. 2019

2.So/15:00/ městské muzeum a galerie
Přehlídka 2019

Vernisáž tradiční výstavy výtvarníků svitavského okresu. Na klavír zahraje studentka ZUŠ ve Svitavách Karina Pavlova.

21./Čt/18:30 / Ottendorferův dům – Muzeum esperanta
190. cestovatelský večer Asociace Brontosaura
Madagaskar

uvádí: Robert Bazika

WORKSHOPY

5./Út/8:00- 16:00/ muzejní dílny
Kdybych já byl řezbářem

Na prázdninovém workshopu pro děti s uměleckým řezbářem Petrem Steffanem si děti vlastnoručně vyrobí dřevěné hlavolamy, těžítka, ozdobné reliéfy, hračky, …Kontakt Jitka Olšánová, tel.č. 461 532 704 nebo lektor@muzeum.svitavy.cz.
Cena workshopu je 500,- Kč /osobu  - OBSAZENO

6./St/8:00- 16:00/ muzejní dílny
Kdybych já byl kovářem

Na prázdninovém workshopu pro děti s uměleckým kovářem Františkem Bečkou se naučíte pracovat s kovářským nářadím, vlastnoručně si nad výhní a na kovadlině vyrobíte kovový předměty dle vlastního návrhu.
Kontakt Jitka Olšánová, tel.č. 461 532 704 nebo lektor@muzeum.svitavy.cz.
Cena workshopu je 500,- Kč /osobu

23./So/8:00- 12:00/ muzejní dílny
Vyrobte si skleněnou mísu

Se sklářem Vladimírem Graciasem si vytvoříte technikou fusingu, neboli spékáním barevných skel, svoji vlastní skleněnou mísu. První den si připravíte tvar a barevnost mísy, po jejím vypálení ve sklářské peci si 9. března svou mísu dotvoříte svou originální malbou na sklo a teprve po konečném vypálení odnesete hotový výrobek domů.
Kontakt Jitka Olšánová, tel. 461 532 704 nebo lektor@muzeum.svitavy.cz.
Cena dvoudenního workshopu je 800 Kč/osobu.

3. 2. – 10. 3.
Přehlídka 2019

Tradiční výstava výtvarníků svitavského okresu.

9. 2. –31. 3.
Alois Petrus – řezbář, výtvarník, sběratel

Výstava ke 130. výročí narození významného svitavského řezbáře, kzerý strávil se Svitavách velkou část svého života. Výstava ze sbírek muzea bude dále putovat do Městského muzea ve Skutči, kde se Alois Petrus narodil.

Příběh svitavského betléma
Expozice je věnována vám všem, kteří chtějí být vtaženi do poutavého vyprávění příběhu našeho města. V centru expozice je vystavena část svitavského betléma, který v současné době prochází rukama restaurátorů a již zrestaurovaná mechanická ukázka.

Expozice o holocaustu na pozadí života světově známého svitavského rodáka Oskara Schindlera. Výstava je doplněna projekcí dokumentů o osobnosti O. Schindlera a průvodcem expozicí v německé a anglické verzi.

Muzeum esperanta / Ottendorferův dům (za čajovnou)
Jako jediné svého druhu v ČR muzeum představuje slovem i obrazem jazyk esperanto. Informuje o zajímavostech z historie i o možnostech současného využití znalosti jazyka, vystavuje knižní, fotografické, sběratelské a umělecké artefakty.
Současná výstava: „10 let muzea a 100 let republiky“. Vstupenky v ceně 10,- jsou k dostání v pokladně MMG (Út-Pá 9-12,13-16h) a v čajovně Krásná chvíle (Út-Ne 15-21h). Komentované prohlídky po předchozí dohodě na tel. 604 377 616.

Kámen, nůžky, papír..
V muzejních dílnách se dějí věci. Foto-pozvánka na setkání s malířkou, kovářem, řezbářem, sklářem, fotografem, pekařkou a dalšími šikovnými lidmi, kteří vám prozradí taje starých i nových českých řemesel a výtvarných technik.