CZ
EN
DE
Městský památkový okruh
Historie praní
Oskar Schindler
Domů

Výstava Vojtěcha Kubašty o týden prodloužena

27.11. 2017
Výstava prodloužena do 21. ledna 2018
VOJTĚCH KUBAŠTA  -  GENIÁLNÍ  ILUSTRÁTOR
Snad každý z nás se někdy setkal s prostorovými papírovými vystřihovánkami – betlémy či pohádkovými knížkami, které lze jednoduše rozložit do trojrozměrné podoby a pohybem prstů „oživovat“ jednotlivé výjevy. Jejím autorem byl Vojtěch Kubašta, který byl zároveň i tvůrcem mnoha ilustrací, panoramatických pohlednic, obalů, reklamních plakátů, kalendářů, vystřihovánek či grafických listů. Jeho díla se totiž v milionových nákladech distribuovala v cizině, největším úspěchem pro Kubaštu však nebyly milionové náklady jeho knih, nýbrž splněný sen v Americe. Od dětství miloval film, hlavně tvorbu Walta Disneyho. Ten mu  zadal výrobu několika příběhů, například Bambiho nebo Knihu džunglí.
Na výstavě bude představen kompletní výběr z tvorby. Pro dětské návštěvníky bude připravena dílna, kde si vyzkouší, jak se dá vytvořit z papíru prostorový objekt


STÁLÉ EXPOZICE


LABYRINT SVITAVSKÝCH PŘÍBĚHŮ
PŘÍBĚH SVITAVSKÉHO BETLÉMA

Expozice je věnována vám všem, kteří chtějí být vtaženi do poutavého vyprávění příběhu našeho města. Po 40 letech bude vystavena část svitavského betléma, která již prošla rukama restaurátorů pardubického muzea.

Z HISTORIE PRANÍ
Unikátní expozice praček a historie praní ve svitavském muzeu. Součástí expozice je prádelna, kde si můžete vyzkoušet, jak se pralo na valše, vymandlovat si prádlo na historickém mandlu a potěžkat, jak těžké bylo žehlení našich babiček.

HLEDÁNÍ HVĚZDY DAVIDOVY
Oskar Schindler – Spravedlivý mezi národy
Expozice o holocaustu na pozadí života světově známého svitavského rodáka Oskara Schindlera. Výstava je doplněna projekcí dokumentů o osobnosti O. Schindlera a pracovními listy jako doplněk učebních programů pro všechny typy škol.

SVITAVSKÉ VILY
Výstava vznikla jako součást projektu Slavné vily Pardubického kraje a najdete zde fotografie a texty o vilách, které si postavili naši předkové na přelomu 19. a 20. století, ale i současnou moderní architekturu bydlení ve městě.  

OTEVÍRACÍ DOBA
ÚT-PÁ    9-12 a 13-17, SO-NE  13-17
Pozor! Změna v době Vánoc:
Neděle - Štědrý den 24.12.: 13–17 a 22–24 hodin
25.12.2017–1.1.2018 13–17 hodin.


MUZEUM ESPERANTA    Ottendorferův dům
Jediná stálá expozice o historii i současnosti esperanta v ČR. V muzeu je umístěna knihovna Českého esperantského svazu. Kromě vystavených knih je její větší část umístěna v depozitu.  
Aktuální výstava: S esperantem kolem světa
Otevírací doba: ÚT-PÁ  s průvodcem z městského muzea, v jiném termínu po domluvě na tel. 604 377 616  


Copyright © Městské muzeum a galerie ve Svitavách 2018