41. Národní amatérská fotografická...

41. NÁRODNÍ SOUTĚŽ A VÝSTAVA AMATÉRSKÉ FOTOGRAFIE

Po roční odmlce budou ve svitavském muzeu opět vystaveny nejlepší amatérské fotografie z celé republiky. Letošní ročník se konal za zvláštních podmínek. Stejně jako v případě ostatních organizovaných volnočasových aktivit se nemohly scházet ani fotokluby a fotokroužky. Přesto se soutěž uskutečnila v plném rozsahu. Ocenit je třeba zapojení mladých fotografů. Zdárně proběhlo předkolo Národní soutěže. V obou kategoriích do 21 let soutěžilo 583 fotografií a do druhého kola postoupilo 66 fotografií 44 autorů. Také účast v hlavní soutěži, které se zúčastnilo 664 snímků od 157 autorů, je při zvážení podmínek, za jakých se 41. ročník uskutečnil, úspěch. Potěšitelná je skutečnost, že letos, stejně jako v předcházejících ročnících, se do soutěže zapojili fotografové z celé republiky. Při procházení jejich seznamu se člověk poučí o zeměpisu. Soutěžící jsou z Jeseníku, Ostravy, Litovle, Hradce Králové, Prahy, Turnova či Rumburku. A nejedná se jen o velká města, ale i o na příklad Horní Lažany, Čakovu, Jasennou nebo Výravu. Výstava bude v muzeu přístupna veřejnosti od 8. do 23. května 2021 a po premiéře ve svitavském muzeu se stejně jako v minulých letech přesune na další místa v České republice i na Slovensko.
Vyhlášení výsledků a předání ocenění proběhne ve svitavské Fabrice 28. srpna 2021, stejně jako výstava 50 let Národní soutěže amatérské fotografie a doprovodný program pro fotografy na muzejní zahradě.