32. národní soutěž a přehlídka amatérské fotografie 2012

32. národní soutěž a přehlídka amatérské fotografie
Již dvaatřicátý ročník a po sedmnácté ve Svitavách!  Národní soutěž a výstava amatérské fotografie se do Svitav přestěhovala v roce 1996 a našla zde příjemné zázemí. Zabezpečení celé soutěže tak padlo na bedra pracovníků Střediska kulturních služeb, výstavy na svitavské muzejníky. Za těch sedmnáct let se mnohé změnilo. Kroky porotců vždy začátkem dubna už nemíří do Bílého domu, ale do prostor Fabriky, katalog už není černobílý, ale barevný, přibylo DVD s vybranými fotografiemi na výstavu, rozšířily se výstavní prostory. V muzeu přibyla další místnost, letos budou fotky zdobit i jeho vstupní prostory a najdete je také ve vestibulu Fabriky, den před vernisáží i ve velkém sále při kouzelné akci „Fotografie na šňůrách“ . Jak trefně napsala v loňském roce do katalogu paní Věra Matějů „v posledních letech touto slavnostní událostí Svitavy „rozkvetou“ fotografií.“
Co však zůstává stále stejné, je zájem fotografů z celé republiky. Letos se soutěže zúčastnilo 173 autorů, celkem zaslali více než tisíc fotografií. Na výběrovou výstavu se prosadili jako každý rok i svitavští – Pavel Juřík, Rudolf Samuel, Pavel Snoha a také Fotoklub Svitavy se svým cyklem „Krajina jinde“.  Premiéru výstavy můžete zhlédnout od  12. května do 3. června, poté v Praze a v průběhu druhé poloviny roku na různých místech ČR i Slovenska.