VÝSTAVA EPIDEMIE A PANDEMIE, 14. 4. - 22. 5. 2022

30.03. 2022

EPIDEMIE A PANDEMIE

Jedním z poslání muzea je svými výstavami přinášet a přibližovat témata, která právě rezonují ve společnosti. Jednou z takových výstav jsou Epidemie a pandemie, kterou městské muzeum nabízí od 13. 4. do 22. 5. 2022. Celý svět zásadní způsobem ovlivnila v uplynulých dvou letech pandemie COVID-19. Výstava ukazuje, že lidstvo se v minulosti muselo potýkat s celou řadou epidemií a pandemií, počínaje morem, pokračuje cholerou, neštovicemi, tuberkulózou, španělskou chřipkou...

Jak společnost proti uvedeným onemocněním bojovala, jaké nástroje k tomu používala, speciální pozornost je v tomto směru věnována očkování, a jak se tyto nástroje lišily od naší aktuální zkušenosti, přiblíží výstava Epidemie a pandemie, připravená ve spolupráci se Zdravotnickým muzeem, které také zapůjčilo velké množství sbírkových předmětů. Další exponáty poskytlo Národní muzeum a Národní technické muzeum.

Dne 18. 5. 2022 se od 17:00 uskuteční komentovaná prohlídka s Mgr. Šimonem Krýslem ze Zdravotnického muzea Národní lékařské knihovny.