PŘEHLÍDKA 23, 29.1. AŽ 9.4. 2023

09.11. 2021

Oblíbenost Přehlídky, tradiční výstavy svitavských regionálních výtvarníků, spočívá nejen v množství vystavujících, ale i v plejádě prezentovaných technik a výtvarných postupů. V neposlední řadě jde o ukázku námětů, které na výtvarníky ze Svitav a okolí v posledním roce působily.

Těšit se můžete jak na tradiční stálice svitavské výtvarné scény, tak nováčky, které s radostí uvádíme do výstavních prostor svitavské galerie. Hledáte-li svůj důvod, proč zamířit do muzea a galerie, tak třeba proto, abyste zjistili, zda právě váš soused, řidič autobusu nebo kolega není tím, kdo se rozhodl ukázat svůj výtvarný talent veřejnosti. Je velmi nepravděpodobné, že byste alespoň jediného vystavujícího autora neznali. Přehlídka je totiž příležitostí k setkání a výtvarné synergii. Jak to myslíme? No tak, že když se potkají výtvarné objekty různých stylů a námětů, je to pro kurátora výzva poskládat výstavu tak, aby výsledek byl silnější než součet všech jednotlivin. Těšíme se na vás.