12.9.–14.11./Výstava BROUK PYTLÍK OČIMA ENTOMOLOGA

09.09. 2021

Brouk Pytlík očima entomologa

Naše nová výstava spojuje poznávání přírody s tvorbou Ondřeje Sekory. Návštěvníci díky ní zjistí, kdo je brouk Pytlík, jak ve skutečnosti vypadají jeho přátelé a zda je Ferda Mravenec kluk nebo holka. Vzdělávání přitom bude propojené s různými hrami a interaktivními prvky. Těšit se tak můžete jak na setkání s majestátním roháčem a obrovskými tesaříky, tak na pozorování mravenců a kůrovců v mikroskopech, tvorbu schránek chrostíků či hledání prehistorických much v jantaru. Zkrátka nepřijdou ani fanoušci samotného Sekory, jehož životu a dílu je věnována celá jedna sekce. Výstava bude slavnostně zahájena v neděli 12. září a potrvá do 14. listopadu. Vznikla za finanční podpory Ministerstva kultury ČR a ve spolupráci s Moravským zemským muzeem.
Těšíme se na viděnou!