PŘEHLÍDKA 2021 NETRADIČNĚ

12.01. 2021

PŘEHLÍDKA 2021 NETRADIČNĚ NA MUZEJNÍ ZAHRADĚ
aneb CESTA ZA PŘEHLÍDKOU

Doufali jsme (a stále ještě malinko věříme), že se brány muzea v dohledné době otevřou a vy budete moci nainstalovanou Přehlídku 2021 vidět na vlastní oči. Protože se ale také může stát, že muzeum bude ještě dlouhé týdny a možná i měsíce veřejnosti uzavřeno, rozhodli jsme se zpřístupnit muzejní zahradu. Počínaje 8. březnem 2021 tu v oknech našich dílen, která jsme pečlivě umyli, můžete vidět malý výběr z výtvarných děl Přehlídky 2021. Každé pondělí tuto nabídku kompletně obměníme, abyste vždy měli pro své případné procházky městem nový cíl.

Zároveň si na zahradě také můžete prohlédnout muzikantské lavičky, které vznikly v rámci loňského Řezbářského memoriálu Aloise Petruse, a to ještě předtím, než budou umístěny v Zahradách sv. Vincence z Pauly. Postupně Vám také na několika obrazovo-textových panelech představíme historii muzejní zahrady i Pohádkové kašny, která se v ní ukrývá.
Muzejní zahrada bude otevřena každý den od 9:00 do 17:00. A na závěr vás prosíme, abyste při návštěvě zahrady dodržovali veškerá protiepidemická a bezpečnostní opatření, tj. zejména pohybovali se tu s respirátorem přes vaše ústa a nos, dodržovali alespoň dvoumetrové rozestupy, neshlukovali,… Děkujeme.