AKCE NA ÚNOR 2020

Únor 2020

So/1.2./10:00-10:30/ městské muzeum a galerie
Čaje a ubrousky
Výměnné setkání sběratelů  a sběratelek všeho kolem čaje a ubrousků.
So/1.2./15:00/ městské muzeum a galerie
Přehlídka 2020
Vernisáž tradiční výstavy výtvarníků svitavského okresu za účasti autorů.

St/12.2. /17:00/ městské muzeum a galerie
Netopýři tajemní a zranitelní

Vernisáž přírodovědné výstavy o životě našich letounů.

Čt/20. 2./18:00  městské muzeum a galerie
Letouni – vládci nebes

Přednáška Jiřího Šafáře o zajímavostech ze světa našich netopýrů.
Vstupné 30 Kč.

Čt/27.2./18:30 / Ottendorferův dům – Muzeum esperanta
198. cestovatelský večer Asociace Brontosaura
Mauretánie

Co víte o Mauretánii? Pravděpodobně nic moc, protože samotná země nemá nic moc co nabídnout. Tedy, kromě nekonečné pouště, prastarých, téměř zasypaných pouštních měst, tisíce velbloudů, pouštních mužů, odívajících se v modré róby a jejich žen, zdobících se do pestrobarevných rób. Přijďte se dozvědět něco nového o zemi, na kterou i cestovatelé zapomněli. Uvádí Lenka Hrabalová, česká arabistka

WORKSHOPY

15.2./So/8:00- 16:00/ muzejní dílny
Sklářský worshop

Pod vedením skláře a výtvarníka Vladimíra Graciase si vyrobíte krásné vitráže dle vlastní fantazie nebo předloh. V ceně oběd a pitný režim.
Cena workshopu je 600,- Kč /osoba

22.2/So/8:00- 16:00/ muzejní dílny
Dobrodružství keramického kruhu

Pod vedením Věry Coufalové si vyzkoušíme dobrodružství práce na hrnčířském kruhu. Začneme jednoduchými tvary a vyzkoušíme si vytočit hrníčky, misky, džbánky. Povedené výrobky si po vypálení odnesete domů. V ceně oběd a pitný režim.
Cena workshopu je 600,- Kč /osoba,
Kontakt Jitka Olšánová, tel. 461 532 704 nebo lektor@muzeum.svitavy.cz.

1. 2. – 13. 3.
Přehlídka 2020

Tradiční výstava výtvarníků svitavského okresu.

13.2. - 13.4.
Netopýři tajemní a zranitelní

Interaktivní výstava o životě a ochraně našich i světových letounů v Městském muzeu a galerie ve Svitavách.

Expozice je věnována vám všem, kteří chtějí být vtaženi do poutavého vyprávění příběhu našeho města. Máte možnost vidět ukázku předmětů, které byly majetkem domácností svitavských obyvatel v průběhu minulých století. Historické hodiny, cínové cechovní poháry, modrotiskové a perníkářské formy, sklo, porcelán.

Expozice o holocaustu na pozadí života světově známého svitavského rodáka Oskara Schindlera. Výstava je doplněna projekcí dokumentů o osobnosti O. Schindlera a průvodcem expozicí v německé a anglické verzi.

Rub a líc Bhútánského štěstí
Fotografie Kristýny Tronečkové z cest po Bhutánu.

Muzeum esperanta / Ottendorferův dům (za čajovnou)
Jako jediné svého druhu v ČR muzeum představuje slovem i obrazem jazyk esperanto. Informuje o zajímavostech z historie i o možnostech současného využití znalosti jazyka, vystavuje knižní, fotografické, sběratelské a umělecké artefakty.
Současná výstava: „50 let od obnovení celostátní esperantské organizace“ a „Mládežnické esperantské hnutí“. Vstupenky v ceně 10 Kč jsou k dostání v pokladně MMG (Út-Pá 9-12,13-16h) a v čajovně Krásná chvíle (Út-Ne 15-21h). Komentované prohlídky po předchozí dohodě na tel. 720 483 364.