ADVENTNÍ PROGRAM V MUZEU - 8.12. 9:00-17:00

2. adventní neděle 8.prosince 2019
Vánoce ve Svitavách
Tradiční vánoční jarmark / náměstí

Malování a prodej klasických baněk, pečení cukroví, pletení vánoček, smažení tradičních vánočních hnízd a další vánoční zvyky, tvořivé dílničky nejen pro děti /
městské muzeum

Marcipánové vánoce - výroba marcipánových figurek, prodej již hotových či prodej marcipánového těsta / Ottendorferův dům – Muzeum esperanta

Vánoční dílna pro děti / Fabrika

Nonstop promítání pohádek/ Tyjátr

Út, St/10. a 11./ městské muzeum
8:00-15:00 Vánoce v muzeu

Zdobení perníčků, smažení tradičních svitavských vánočních hnízd, pletení vánoček, pečení cukroví, výroba prodej drobných tradičních dárků (dřevo, patchwork, svícny, perníčky, klasické i staročeské ozdoby...). Vhodné pro školní skupiny, nutné předem objednat, email:lektor@muzeum.svitavy.cz, nebo tel. 461 532 704

3. adventní neděle 15.prosince
13:00 – 17:00 hod. / muzeum a galerie
Textilní a papírový advent
Přijďte si vyrobit vánoční dekorativní ozdoby a předměty z textilu a papíru za pomoci odborných lektorů: vyzkoušet sami vyrobit vánoční dekorace či drobné dárky z papíru a textilu. Opět se setkáte s milými lektorkami Víťou Morávkovou, Terezou Veitovou, Ivou Vanžurovou, Leou Sehnalovou, Renatou Součkovou a členkami klubu patchworku ve Svitavách. Materiál zajištěn.

4. adventní neděle 22. prosince
13:00 – 17:00 hod. / muzeum a galerie
Kovový a dřevěný advent

Výroba vánočních dekorativních ozdob a předmětů kovu a dřeva. Vyrobíte si vánočních dekorace a dárky s kovářem Františkem Bečkou, drátěné ozdoby s Lenkou Pražanovou, smaltované drobnosti s Ivou Vanžurovou, dřevěné ozdoby s Vojtou Hurychem a vizitky k dárkům s Jitkou Olšánovou, vytisknete si svá originální vánoční přání s Leou Sehnalovou.

24. prosince 22:00 – 24:00
Štědrý večer v muzeu
Vánoční společné setkání s přáteli před tradiční návštěvou půlnoční mše. Zahrát a společně s návštěvníky zazpívat koledy přijdou svitavští muzikanti, připraven bude horký čaj.