Do 12.1.2020/výstava: Nad Betlémem vyšla hvězda

20.11. 2019
K příjemnému prožití konce letošního roku chceme přispět i v muzeu, a proto jsme pro vás letos opět po dvou letech připravili několik ztvárnění betlémského příběhu prostřednictvím výstavy „Nad Betlémem vyšla hvězda“.

V letošním roce jsme oslovili tvůrce z našeho regionu a představit bychom vám chtěli také zajímavosti z originální sbírky betlémů Ústeckoorlicka. Kromě ústeckoorlických betlémů se můžete těšit na velké betlémy - keramický s budovami svitavského náměstí manželů Sekových ze Svitav, keramický znázorňující historické i současné významné osobnosti Litomyšle litomyšlské Ireny Švecové, stále se rozšiřující dřevěný Jaroslava Škrance z Rohozné, na stovku betlémových figurek z kukuřičného šustí Milady Kysilkové z Dolního Újezda, dřevěný pana Mauera z Bělé nad Svitavou a řadu drobnějších betlémů z různých materiálů. Poprvé bude vystaven také dřevěný betlém řezbáře Petra Steffana z Městečka Trnávky zasazený do svitavských zákoutí. Těšíme se na Vaši návštěvu.