AKCE na ČERVEN

AKCE, VÝSTAVY - ČERVEN 2019

Pá 31. 5. /17:00-23:00/muzeum, Ottendorferův dům
Muzejní noc
Vernisáž výstav Železnicí údolím Svitavy a Deskové a vzdělávací hry,  odhalení keramického panoramatu Svitav v Klicperově ulici, tvůrčí dílny, komentované prohlídky výstavou, funkční kolejiště v provozu, koncert kapely Lokálka, tajuplná prohlídka Ottendorferovy knihovny.

Pá 31.5. /17:00/ městské muzeum a galerie
Železnicí údolím Svitavy
Vernisáž výstavy, která mapuje historii trati Brno – Česká Třebová. Výstava je pořádána k 170. výročí této železniční trati, která zcela změnila život měst obcí podél kolejí.

Pá 31.5. /17:00/ městské muzeum a galerie
Historie a současnost deskových her
Vernisáž výstavy o fenoménu deskových a vzdělávacích her.

So 1. 6./ 10:00 – 18:00/Městské muzeum a galerie
Vlaky parní, elektrické i ručně vyrobené
V provozu bude funkční šest metrů dlouhé kolejiště Milana Meisla ze Svitav řízené počítačem, v 11 a 15 hodin komentovaní prohlídka výstavy k železnici s jejím autorem Pavlem Stejskalem, na muzejní zahradě parní vláček pro děti, deskové hry, občerstvení, v dílnách výroba mašinek z různých materiálů, koncert ZUŠ, otevřeno Café Rozcestí

Ne 9. 6./ 14:00 – 16:00/Městské muzeum a galerie
Vlaky jedou
V provozu bude funkční šest metrů dlouhé kolejiště Milana Meisla ze Svitav řízené počítačem za účasti autora.

Ne 16. 6./ 14:00 – 16:00/Městské muzeum a galerie

So 22. 6./14:00/pláž rybníku Rosnička
Po Svitavsku za pavouky

Vycházka letní přírodou spojená s ukázkou a pozorováním našich pavouků s Ondřejem Machačem ze Správy CHKO Železné hory. Pořádá ZO ČSOP Rybák Svitavy a Městské muzeum a galerie ve Svitavách.

Ne 23. 6./ 14:00 – 16:00/Městské muzeum a galerie
Vlaky jedou

V 15 hodin navíc komentovaná prohlídka výstavy k železnici s jejím autorem Pavlem Stejskalem.

Ne 30. 6./ 14:00 – 16:00/Městské muzeum a galerie

1. 6. –22. 9.
Železnicí údolím Svitavy
Výstava, která mapuje historii trati Brno – Česká Třebová k 170. výročí této železniční trati. Součástí výstavy je na 500 fotografií, modely lokomotiv, trojrozměrné předměty spojené s železnicí a funkční kolejiště.

1. 6. –15. 9.
Historie a současnost deskových her

Vernisáž výstavy o fenoménu deskových a vzdělávacích her. Výstavu pořádá muzeum ve spolupráci se společností ALBI.

Příběh svitavského betléma

Expozice je věnována vám všem, kteří chtějí být vtaženi do poutavého vyprávění příběhu našeho města. V centru expozice je vystavena část svitavského betléma, který v současné době prochází rukama restaurátorů a již zrestaurovaná mechanická ukázka.

Expozice o holocaustu na pozadí života světově známého svitavského rodáka Oskara Schindlera. Výstava je doplněna projekcí dokumentů o osobnosti O. Schindlera a průvodcem expozicí v německé a anglické verzi.

Muzeum esperanta / Ottendorferův dům (za čajovnou)
Jako jediné svého druhu v ČR muzeum představuje slovem i obrazem jazyk esperanto. Informuje o zajímavostech z historie i o možnostech současného využití znalosti jazyka, vystavuje knižní, fotografické, sběratelské a umělecké artefakty.
Současná výstava: „10 let muzea a 100 let republiky“.
Vstupenky v ceně 10,- jsou k dostání v pokladně MMG (Út-Pá 9-12,13-16h) a v čajovně Krásná chvíle (Út-Ne 15-21h). Komentované prohlídky po předchozí dohodě na tel. 604 377 616.

Za svitavskou přírodou

Zvířata našeho okolí ve fotografiích, jejichž autorem je Michal Hykel