CZ
EN
DE
Městský památkový okruh
Historie praní
Oskar Schindler
Domů

Všechny barvy Nepálu

Spolupořadateli jsou občanské sdružení Namasté Nepál a Nepálské a tibetské centrum Yak Yeti.

Na výstavě se dozvíte mnohé, o politické situaci, o přírodě, lidech, obytných sídlech, umění a také náboženství (hinduismus a buddhismus) této nádherné země. Víte, co je to tangka, darčhen nebo čhöpan? I ty budou součástí výstavy – malé i velké thangky adjustované do brokátových okrajů, obrazy s buddhistickou tématikou, modlitební praporky a další umělecké i votivní předměty z oblasti Himálaje, modlitební mlýnky, dřevěné ručně vyřezávané sošky a předměty, tibetské zvony a mísy, hudební nástroje, nepálské oděvy, drobné šperky.
Na expozici v muzeu navazuje výstava fotografií projektu „Všechny barvy Nepálu“, barevných ve Fabrice a černobílých v čajovně Namasté. Jde o velkoformátové fotografie z himálajské přírody i ze života obyčejných lidí v Nepálu.
V průběhu výstavy je pro návštěvníky připraven bohatý doprovodný program – besedy o himalájské přírodě, hudebních nástrojích, školství, workshopy nepálské kuchyně a výroby typických nepálských a tibetských předmětů, pozvánka na treky do lůna Himaláje.

Copyright © Městské muzeum a galerie ve Svitavách 2022