Vánoční výstava 2009

VLADIMÍR DOUBAL: TAJEMSTVÍ DŘEVA

NAD BETLÉMEM VYŠLA HVĚZDA
4. regionální výstava betlémů

I letos se můžete těšit do svitavského muzea na vánoční výstavu, na které budou převažovat betlémy. Od pana Vladimíra Doubala z Trhové Kamenice jsme přivezli dřevěné – mě zaujal například jeho Květinový, nebo Beránků betlém. Úžasná práce, kterou, jak tvrdí autor, už nebude schopen zopakovat. Ale kdo ví? Ale vystaveny budou také další betlémy. Letos jsme se soustředili spíše na současné autory z našeho regionu. Vystaven bude například dřevěný polychromovaný betlém Pavla Grima ze Svitav, keramický betlém, jeho autorem byl otec svitavského keramika Aleše Seky, keramický betlém s autentickými litomyšlskými postavami Ireny Švecové ze Strakova, Broučkův Bohumíra Andrleho z Poličky, perníkový betlém Ivy Liškové z Poličky a další. Aniletos nebude chybět betlém pohyblivý, na výstavu nám jej zapůjčil pan František Chlup z Arboreta v Borotíně.

Do muzea vás zveme nejen v běžné otevírací hodiny, ale také na Štědrý den od 13 do 17 a poté od 22 do 24 hodin. Přijďte se potěšit na výstavy, setkat se s přáteli, zazpívat si se svitavskými muzikanty koledy a také ochutnat dobrý čaj s rumem, který pro vás, zmrzlé pocestné, bude stejně jako v minulých letech, s láskou připraven