Vánoce 2008

VÁNOČNÍ AKCE Městského muzea a galerie ve Svitavách

7. prosince 9 – 16 hodin
Městské muzeum a galerie, Ottendorferova knihovna, Muzeum esperanta, kinokavárna Galaxie, svitavské náměstí
ÁNOCE VE SVITAVÁCH

Jako každý rok nás druhou adventní neděli čeká velký vánoční program v prostorách muzea, Ottendorferova domu, kinokavárny i na svitavském náměstí. Tradičně chystáme pečení vánočního cukroví, zdobení perníků, pletení vánoček, přípravu hubníku, výrobu drobných vánočních dárků, vánoční koncert pěveckých sborů, nonstop promítání pásma pohádek pro nejmenší a také vánoční jarmark na náměstí se stánky s vánočním zbožím všeho druhu, medovinou, punčem, svařákem, marcipánem a oříšky. Letošní novinkou budou "Marcipánové vánoce" v prostorách Muzea esperanta, kde si návštěvníci budou moci prohlédnout, jak se vyrábějí marcipánové figurky a také si je zakoupit domů.

9. prosince 8 – 16 hodin
DEN VÁNOČNÍCH OZDOB

Čeká nás malování a prodej klasických baněk, výroba a prodej ozdob z různých materiálů - ze šustí, drátků, zdobení perníčků, výroba drobných vánočních dárků ap.

10. prosince 8 – 16 hodin
DEN VOŇAVÉHO DŘEVA
10. prosince 8 – 16 hodin
Ukázka malování dřevěných figurek rodiny Bukáčků z Krouné, vyřezávání betlémů, výroba ozdob z větviček, prodej dřevěných ozdob a hraček, prodej adventních věnců.