Sladká historie

Sladká historie - cukrárny

Na zimní období jsme pro návštěvníky muzea připravili v přízemí budovy společně s  Letohrádkem Mitrovských v Brně voňavou a sladkou výstavu s názvem Historické cukrárny. Návštěvníci budou mít možnost seznámit se s prostředím cukráren i prodejen cukrovinek za první republiky, nahlédnou do historie cukrářského řemesla a dozví se ledacos o historii výroby čokolády, marcipánu, zmrzliny či dortů. Dobovou atmosféru dotvářejí obchůdky s autentickým vybavením a dobovým zbožím v podobě originálních obalů, nejrůznějšího cukrářského vybavení, nástrojů a přístrojů. Určitě zaujmou pomůcky na výrobu zmrzliny, raznice a formy na bonbony, ale chybět nebudou ani reklamní předměty jako dobové kalendáře, brožury a prvorepublikové plakáty. Ale pokud snad po tomto zážitku někoho „bude honit mlsná“, doporučujeme ve vlastním zájmu navštívit některou ze současných cukráren, jejíž výrobky - na rozdíl od těch muzejních - určitě nejsou ošetřeny tak, aby vyhovovaly výstavním účelům na několik měsíců… Jak je v muzeu zvykem, budou k výstavě probíhat doprovodné programy, tentokrát v podobě cukrářských dílniček pro školy. Ani široká veřejnost nepřijde zkrátka, na adventní čas pro vás připravujeme příjemné překvapení.
A protože vánoce jsou už pomalu za dveřmi, určitě vás potěší originální ilustrace vánočních koled, jejichž autory jsou posluchači 3. ročníku Střední uměleckoprůmyslové školy v Uherském Hradišti.