Přehlídka 2015

Výstavní síně v muzeu tak jako každý rok začátkem února zaplní výtvarné práce umělců ze svitavského okresu. Výstava, která je charakteristická svou rozmanitostí, se koná ve Svitavách každoročně již více než čtyřicet let. I letos si určitě každý z návštěvníků najde díla, která jej osloví. Možná proto, že se výstava koná ve Svitavách, pochází polovina výtvarníků právě z našeho města a blízkého okolí. Uvidíte díla Petra Biliny, Šárky Brázdové, Lubomíra Čecha, Pavla a Ivany Fialových, Táňi Galikové, Josefa Gestingera, Jiřího Jurky, Václava Košnara, Tomáše Krásy, Romana Kučery, Bohumily Leinweberové, Vladana Macků, Miroslava Moučky,  Antonína Nováka, Libora Nováka, Olgy Polákové, Jiřího Prudila, Zuzany Pustinové, Ley Sehnalové, Zdeňky Semecké, Moniky Šplouchalové, Jana Vostřela, Vlada Zezuly. Nechybí ani výtvarníci z ostatních koutů našeho okresu – po Svitavách má největší zastoupení Moravskotřebovsko. Těšit se můžete nejen na obrazy, ale také grafiku, dřevořezby či keramiku. K výstavě budou připraveny programy pro školní skupiny vhodné pro výuku výtvarné výchovy, ale i ukázkový ateliér pro běžné návštěvníky muzea s dětmi.

Vystavují:
František Bečka - Petr Bilina - Šárka Brázdová - Věra Coufalová - Lubomír Čech -
Jana Čubrdová - Pavel Fiala - Ivana Fialová - Taťána Gáliková - Josef Gestinger -
Vladimír Gracias - Petr Horák - Jiří Jurka - Jiří Kosina - Václav Košňar -
Tomáš Krása - Roman Kučera - Bohumila Leinweberová - Karel Mácal -