CZ
EN
DE
Městský památkový okruh
Historie praní
Oskar Schindler
Domů

Jitka Štenclová: Metamorfózy

Vážení a milí přátelé, 
 
ve čtvrtek 12. března jsme do Svitav přivezli auto plné nádherných obrazů akademické malířky Jitky Štenclové. Společně s autorkou jsme začali ihned výstavu instalovat, skončili jsme v pátek večer. To už jsme ale věděli, že muzea a galerie budou na dobu neurčitou veřejnosti uzavřena.... A tak jsme šampaňské na zdar výstavy bouchli pouze za přítomnosti vždy usměvavé autorky Jitky Štenclové, jejího manžela Cyrila Höschla a zaměstnanců.
 
Ale protože si myslím, že obrazy Jitky Štenclové dokáží předávat radost ze života a neskutečnou energii, které je právě v této době moc potřeba, ráda bych se o zážitky z této výstavy s Vámi podělila. 

Dovoluji si Vám poslat link na malý portrét, který pro autorku natočil pan režisér Jan Mudra a také pár fotografií z právě probíhající, i když prozatím pro veřejnost nepřístupné výstavy ve Svitavách.

Ale mám pro vás výbornou zprávu. Většina muzeí se od 12. května otevírá veřejnosti a tak se na nádherné obrazy Jitky Štenclové budete moci přijít podívat v reálu do výstavních síní.
 
Portrét Jitky Štenclové na YouTube

Copyright © Městské muzeum a galerie ve Svitavách 2023