J. R. Duda - Jak jsem potkal lidi

17. 9. – 15. 10. 2006

Rudolf Duda se věnuje fotografii od svých čtrnácti let, jeho první snímky otiskl brněnský Host do domu v roce 1965. Od té doby publikoval v mnoha domácích časopisech a magazínech: Mladý svět, MY 68, Revue FOTOGRAFIE, Památky a příroda a mnoha dalších. Vystavoval na mnoha místech naší republiky a v zahraničí, jmenujme alespoň Stuttgart, Florencii, Arezz, Berlín, Krems. Jeho snímky publikoval i známý magazín Hasselblad-forum, jako spoluautor se podílel na knize Praha- průchody a pasáže , která vyšla v české i anglické verzi.

Tematický záběr jeho fotografického pohledu na svět je široký. Zpočátku to byla aranžovaná zátiší s figurinami, ovlivněná četbou Camuse, Becketa či Kafky, později vznikly dlouhodobě koncipované cykly, jako Plachty, Draperie, Box, Stromy. A také Přátelé, lidé – cyklus fotografií, zachycujících v různých situacích a obdobích nejen své přátele, ale i obyčejné lidi, které dnes a denně potkáváme. Fotografie aranžované i momentky – prostě život sám.
A právě s tímto cyklem černobílých adjustovaných fotografií se představil na výstavě ve Svitavách.