Warning: getimagesize(/srv/www/htdocs/muzeum/UserFiles/fotogalerie/middle/799.jpg): failed to open stream: Operace zamtnuta in /srv/www/htdocs/muzeum/_functions.php on line 2425 Warning: getimagesize(/srv/www/htdocs/muzeum/UserFiles/fotogalerie/small/799.jpg): failed to open stream: Operace zamtnuta in /srv/www/htdocs/muzeum/_functions.php on line 2381 Warning: getimagesize(/srv/www/htdocs/muzeum/UserFiles/fotogalerie/middle/800.jpg): failed to open stream: Operace zamtnuta in /srv/www/htdocs/muzeum/_functions.php on line 2425 Warning: getimagesize(/srv/www/htdocs/muzeum/UserFiles/fotogalerie/small/800.jpg): failed to open stream: Operace zamtnuta in /srv/www/htdocs/muzeum/_functions.php on line 2381 Warning: getimagesize(/srv/www/htdocs/muzeum/UserFiles/fotogalerie/middle/801.jpg): failed to open stream: Operace zamtnuta in /srv/www/htdocs/muzeum/_functions.php on line 2425 Warning: getimagesize(/srv/www/htdocs/muzeum/UserFiles/fotogalerie/small/801.jpg): failed to open stream: Operace zamtnuta in /srv/www/htdocs/muzeum/_functions.php on line 2381 Warning: getimagesize(/srv/www/htdocs/muzeum/UserFiles/fotogalerie/middle/802.jpg): failed to open stream: Operace zamtnuta in /srv/www/htdocs/muzeum/_functions.php on line 2425 Warning: getimagesize(/srv/www/htdocs/muzeum/UserFiles/fotogalerie/small/802.jpg): failed to open stream: Operace zamtnuta in /srv/www/htdocs/muzeum/_functions.php on line 2381 Warning: getimagesize(/srv/www/htdocs/muzeum/UserFiles/fotogalerie/middle/803.jpg): failed to open stream: Operace zamtnuta in /srv/www/htdocs/muzeum/_functions.php on line 2425 Warning: getimagesize(/srv/www/htdocs/muzeum/UserFiles/fotogalerie/small/803.jpg): failed to open stream: Operace zamtnuta in /srv/www/htdocs/muzeum/_functions.php on line 2381 Muzeum Svitavy - Vstříc zářivým zítřkům
 
CZ
EN
DE
Městský památkový okruh
Historie praní
Oskar Schindler
Domů

Vstříc zářivým zítřkům

9. 2. – 25. 3. 2007

„Akademie výtvarných umění v Praze je výběrová škola, která poskytuje talentovaných jedincům podmínky pro její tvůrčí rozvoj“ dočteme se na jejich webových stránkách. Pravdou je, že se možnost nabídky na této škole v posledních letech velmi rozšířila o nové vyjadřovací možnosti. A tak tu vedle ateliérů malířství, kresby a grafiky, sochařství, restaurování a architektonické tvorby nacházíme také obor nových médií a intermediální tvorby. A právě žáci posledně jmenovaného oboru se představili svými realizacemi v únoru a březnu ve výstavních síních našeho muzea.

Studium v tomto ateliéru již předpokládá vyspělost studentů, neboť tu velmi záleží na volbě vyjadřovacích prostředků. Nejde pouze o souběžné používání některých obvyklých médií, ale především o jejich netradiční výběr, lépe řečeno, výběr pod neobvyklým úhlem, a to nejen z médií již začleněných v oblasti umění, ale z prostředků veškerého typu. Předpokládá se tu neexistence hranic mezi tzv. uměleckou a neuměleckou oblastí. Hlavním (a vlastně jediným) kritériem při výběru prostředků je snaha o maximum výrazu a o vícepolohovost. Na půdě tohoto ateliéru mohou samozřejmě vznikat i díla používající klasických technik, ale většinou jen jako součást projektu.

Copyright © Městské muzeum a galerie ve Svitavách 2020