CZ
EN
DE
Městský památkový okruh
Historie praní
Oskar Schindler
Domů

Václav Novák - Věra Coufalová - Olga Vytlačilová

31. 1. - 29. 2. 2004

VÁCLAV NOVÁK - OBRAZY, OLGA VYTLAČILOVÁ - OBRAZY,
VĚRA COUFALOVÁ - KERAMIKA


Václav Novák vystudoval na Pedagogické fakultě v Hradci Králové obor výtvarná výchova. V mládí jej výtvarně ovlivnili především prof.Zdeněk Sejček, ak. malíř Bořivoj Borovský a Miroslav Čapek. Od roku 1978 bydlí ve Svitavách a pracuje jako učitel. Dlouhá léta maloval pod vlivem impresionismu, z jehož vlivu se v posledním období vymaňuje. V jeho obrazech se neustále objevují náměty rodného Ronova a Svitav.

Olga Vytlačilová absolvovala aranžérskou školu v Turnově, v současné době pracuje jako aranžérka a návrhářka bytových a kancelářských interiérů. Žije ve Svitavách, od dvaceti let se zajímá o filosofii náboženství a mystiku. Sama o své tvorbě říká ..."Mottem mé malby je sdílení, tichá hra vjemů, každý má svobodu si vybrat, co vlastně vidí z mých obrazů. ... Nejsem malíř, jen sděluji.

Věra Coufalová přijede z Linhartic u Moravské Třebové soukromě studovala v keramickém studiu Jarmily Tyrnerové, má niternou potřebu pracovat s hlínou, která ji přitahuje svou různorodostí, cítit ji v rukou a vytvářet z ní zajímavé tvary. Přitom se snaží odvést také dobrou řemeslnou práci, její užité výrobky jsou nejen výtvarně zajímavé, ale také kvalitně zpracované. Pro inspiraci se vrací do doby Keltů a indiánů, ovlivňuje ji příroda, ale i vlastní fantazie.

Tři autoři, různé výtvarné vyjádření. Výstava, která potěší.

Copyright © Městské muzeum a galerie ve Svitavách 2020