CZ
EN
DE
Městský památkový okruh
Historie praní
Oskar Schindler
Domů

Přehlídka 2016

PLNÉ MUZEUM VÝTVARNÍKŮ - PŘEHLÍDKA 2016


 Už téměř padesát let se scházejí každoročně ve svitavském muzeu výtvarníci celého svitavského okresu. Poradenský den, výstava, setkávání se… Na poradenský den s doc. Petrem Kmoškem přišlo začátkem března téměř 40 lidí políbených uměním a přineslo do výstavních síní svá díla, aby si vyslechli názor nejen lektora, ale také třeba svých kolegů. Součástí poradenského dne byl i výběr obrazů na výstavu a věru bylo letos z čeho vybírat. Vystavujících je letos rekordních pětapadesát  a ti, kteří navštěvují Přehlídku pravidelně, budou překvapeni velkým počtem nových jmen a také rozmanitostí výtvarných prací. Ale nebudou samozřejmě chybět pravidelní vystavující. Ze svitavských na výstavě budete mít možnost vidět práce těchto autorů:  Ilony Ambrožové, Petra Biliny, Lubomíra Čecha, Pavla a Ivany Fialových, Taťány Gálikové, Rostislava Hycla, Tomáše Krásy, Bohumily Leinweberové, Miroslava Moučky, Antonína Nováka, Libora Nováka, Kristýny Novákové, Blanky Pavlišové, Olgy Polákové, Zuzany Pustinové, Leony G. Sehnalové, Zdeňky Semecké,  Jitky Studénkové, Jany Vlčkové a Jana Vostřela.  A samozřejmě řadu dalších ze všech koutů svitavského okresu.

Těšit se můžete na milou konfrontaci výtvarného vidění mladých, mnohdy začínajících umělců se starší, již zkušenou generací. Pro školy a školky k této výstavě opět připravujeme doprovodný program, dozvíte se mnohé o různých malířských technikách, z nichž některé si budete moci pod vedením lektorky přímo na výstavě prohlédnout a poté sami vyzkoušet. Více informací získáte na webových stránkách muzea.

A tak mi nezbývá, než se opět po roce opakovat. Přehlídka 2016 – stále stejná a přitom pokaždé úplně jiná, překvapující.

Copyright © Městské muzeum a galerie ve Svitavách 2021