CZ
EN
DE
Městský památkový okruh
Historie praní
Oskar Schindler
Domů

Přehlídka 2005

27. 10. - 20. 11. 2005

Je to neuvěřitelné, ale je to už několik desítek let, co patří podzim ve výstavních síních zdejšího muzea výtvarníkům. A to v různých dobách, kdy neslo různé názvy: Městské muzeum Svitavy, Vlastivědné muzeum Litomyšl – výstavní síně Svitavy, Okresního muzeum dělnického hnutí Svitavy, Výstavní galerie ve Svitavách až po dnešní Městské muzeum a galerii.

Upřímně řečeno, nevím o jiném takovém regionu, kde by se každoročně sešlo a představilo na výstavě na padesát výtvarníků - amatérů různých oborů, různého věku a různé profese. A výsledkem bývá expozice, která zaujme každého. Nejen, že se zde člověk seznámí s různými technikami výtvarného umění, ale každý tu najde to, co jej zaujme.

36. ročník výstavy výtvarníků svitavského okresu opět přivítal malířské stálice – Miloslava Bulvu, Aloise Vašíčka, Václava Nováka, Petra Bilinu, Františka Hrdličku, malující dámy Jarmilu Lhotskou, Aničku Stříteskou, Janu Svobodovou, pány kouzlící se dřevem Josefa Fajmona, Jiřího Kosinu, Zdeňka Palána, Josefa Břeňka, Petra Novotného. Našli jsme zde sochy Lenky Jelínkové, keramiku Jany Trantírkové, Věrky Coufalové a Jany Čubrdové, vitráže Evy Semecké či intarzie Ireny Antonínové. Mezi výtvarníky se do svitavských výstavních síní po několikaleté odmlce vrátil také Vladan Kolář, student 5. ročníku AVU v Praze, či Miluše Večeřová z Moravské Třebové. Na výstavě se však objevila i zcela nová jména mladých autorů – Jitka Macenauerová či Veronika Hrubanová ze Svitav, Leona Gerischerová z Bystrého, Eva Faulhammerová z Březové.

Copyright © Městské muzeum a galerie ve Svitavách 2020