CZ
EN
DE
Městský památkový okruh
Historie praní
Oskar Schindler
Domů

Oči dokořán - krajská přehlídka prací výtvarných oborů

Oči dokořán otevřela výstava prací žáků uměleckých škol z celého Pardubického kraje

Svitavy - Krajské kolo 11. ročníku přehlídky výtvarných oborů základních uměleckých škol z celého Pardubického kraje se letos koná ve výstavních síních Městského muzea a galerie ve Svitavách. Výstava nese název Oči dokořán. Včera porota vedená Miladou Harvilkovou z Hradce Králové zhodnotila vystavené práce.

„Přehlídka probíhá jednou za tři roky. Učitelé základních uměleckých škol z Pardubického kraje poslali do Svitav, dle vlastního uvážení, nejkvalitnější pracovní výsledky svých žáků. K vidění jsou nejen jednotlivé plošné a prostorové práce, ale, a to především, i řady výtvarných prací a výtvarné projekty, výtvarné akce, výsledky přípravy na umělecké školy,“ sdělila organizátorka přehlídky Eva Jebavá ze ZUŠ Pardubice - Polabiny.

Ve Svitavách je k vidění kolekce, kterou krajská porota zašle do ústředního kola přehlídky a která bude reprezentovat práci základních uměleckých škol v Pardubickém kraji, kterých je celkem dvacet osm - větších i docela malých.

„Na souborech prací je od minulé přehlídky vidět významný posun,“ uvedla předsedkyně poroty Milada Harvilková ze Základní umělecké školy Střezina v Hradci Králové. Na přehlídce ve Svitavách se představuje dvacet tři základních uměleckých škol, a to včetně soukromého studia z Dolního Újezdu.

„Překvapilo mě, jak je celá výstava hravá a inspirativní. Proto jsme se rozhodli doplnit tuto výstavu výukovými programy pro mateřské a základní školy. Věřím, že jich využijí a že budou velkým přínosem nejen ve výuce výtvarné výchovy a estetiky,“ sdělila Blanka Čuhelová, ředitelka svitavského muzea.

Výstava nazvaná Oči dokořán bude k vidění v Městském muzeu a galerii ve Svitavách do 7. května. Poté budou vybrané práce, které návštěvníci svitavského muzea poznají díky označení, převezeny do Šternberka u Olomouce, v jehož klášteře bude zahájeno 30. září 2011 národní kolo výstavy.

Copyright © Městské muzeum a galerie ve Svitavách 2021