CZ
EN
DE
Městský památkový okruh
Historie praní
Oskar Schindler
Domů

Naše první...

NAŠE PRVNÍ...

25. 11.  15:00       Městské muzeum a galerie

Vernisáž, jak název napovídá první, nejen vánoční výstavy členek svitavského Spolku patchworku. Na dvacet šikovných dam se schází a tvoří pravidelně již třetí rok při městském muzeu. Pro nepoučené – patchwork je speciální textilní technika sešívání kousků látek, které nakonec vytvoří nejrůznější obrazce kontrastem nebo barevností látek. Výstavu zahájí Jana Etzlerová zakladatelka a vedoucí Spolku patchworku ve Svitavy, v kulturním programu zatančí orientální tance Iva Bártová.

26.11. 2012 - 13.1. 2013
Výstava prací svitavského Spolku patchworku. Spolek patchworku ve Svitavách založila v říjnu roku 2009 paní Jana Etzlerová. Spolek se během tří let rozrostl z původních osmi členek na stávajících sedmnáct. Jeho zázemím se stalo Městské muzeum a galerie ve Svitavách, které nabídlo prostory pro pravidelné šicí dílny. Kromě těchto dílen, kde se každý měsíc učí novou patchworkovou  techniku, společně šijí i o prázdninách a pro milovníky patchworku připravují každoročně předvánoční šicí dílny. Věří, že Vás NAŠE PRVNÍ  výstava potěší a nabídne spoustu inspirace nejen pro adventní čas. Součástí expozice je i hrací koutek, kde si mohou děti pohrát s látkovými (šitými)  hračkami. Prodej patchworkových výrobků bude zajištěn  každou sobotu a neděli, v rámci výstavy také proběhnou šicí dílny pro děti  a dospělé.

ŠICÍ DÍLNY PRO VEŘEJNOST
Spolek patchworku Svitavy vás srdečně zve na šicí dílny pro veřejnost. Přijďte si vyzkoušet vaši zručnost a sami si vyrobit drobné patchworkové dárky.Materiál zajištěn.

9.12. 2012 –  dílna pro děti (9-17 hod.)
16. 12. 2012 – šicí dílna pro dospělé (13 - 17 hod.)
13. 1. 2013 – závěrečná šicí dílna (13 - 17 hod.)

PRODEJ PATCHWORKOVÝCH VÝROBKŮ
–    každá prosincová So a Ne (13 - 17 hod.)

HRACÍ KOUTEK PRO DĚTI


Copyright © Městské muzeum a galerie ve Svitavách 2020