CZ
EN
DE
Městský památkový okruh
Historie praní
Oskar Schindler
Domů

Marek a Renata Ormandíkovi - Hlavy

29. července – 10. září 2006

Marek Ormandík je především malíř, kreslíř a grafik. Známé a ceněné jsou však také jeho knižní ilustrace, grafický design knih, obaly na CD, divadelní plakáty, věnuje se i reklamě. Vystudoval nejdříve Střední umělecko-průmyslovou školu a poté Vysokou školu výtvarného umění v Bratislavě. Na jeho velkých obrazech se často objevují různé postavy a tváře, znázorňující proměnlivou část našich životů.

Radost, bolest, melancholie, humor, smích, hravost... Marek nevystavuje příliš často, ale jeho práce mohli obdivovat návštěvníci galerií nejen na Slovensku, ale i v Rakousku, Maďarsku či Francii.

Nedávno vydal knihu o Ferlingettim. Jeho životní partnerka Renata je absolventkou stejných výtvarných škol jako její manžel. Věnuje se užitkovému umění, vytváří šperky, oděvní doplňky, její tvorba byla prezentována na sérii módních přehlídek v Bratislavě. Je autorkou pletených hraček (série medvídků) a spolupracuje i s reklamou - podílí se na televizních spotech a výrobě tiskovin při vytváření kostýmů a vizáže herců.

Copyright © Městské muzeum a galerie ve Svitavách 2021