CZ
EN
DE
Městský památkový okruh
Historie praní
Oskar Schindler
Domů

Lego – hračka i hobby

18. února - 15. června 2007

Na výstavě, která se konala v prostorách Městského muzea a galerie ve Svitavách ve dnech 17. února až 15. června 2007, byl k vidění podivuhodný svět stvořený výhradně z komponent stavebnice LEGO.

Malé i velké návštěvníky jistě zaujal výběr nejzajímavějších stavebnic a modelů pocházejících ze sbírek českých a slovenských sběratelů a ilustrujících vývoj této hračky v posledních třech desetiletích.

Hlavním magnetem výstavy byly však vlastní výtvory těchto nadšenců, které dokumentují, že ze stavebnice lze postavit prakticky všechno. K vidění byl dokonalý model středověkého města, akční výjevy ze světa pirátů i hvězdných válek, zmenšené makety dopravních prostředků, i dvě rozsáhlá železniční kolejiště postavená výhradně z dílů stavebnice LEGO, navíc s provozem vlakových souprav ovládaných miniaturními počítačovými komponentami od téže firmy.

A nejen to. Mozaiky z barevných kostek a ukázky z animovaných filmů jen dotvrzují, že LEGO je nejen hračka pro děti a hobby pro dospělé, ale i úžasný prostředek pro technické i umělecké vidění světa.

Copyright © Městské muzeum a galerie ve Svitavách 2020