CZ
EN
DE
Městský památkový okruh
Historie praní
Oskar Schindler
Domů

31. národní soutěž a výstava amatérské fotografie

Od roku 1996 pořádáme vždy na jaře zahájení Národní soutěže a výstavy amatérské fotografie: přijetí přihlášených fotografií, výběr odbornou porotou - na výstavu a do katalogu (či do zapomnění….), instalace výstavy, výroba katalogu, psaní pozvánek – to vše předem….
…vyhlášení výsledků, předání diplomů, cen a kytiček, vernisáž výstavy, procházka vystavenými fotografiemi s odborníky – to vše 14. května letošního roku v Ottendorferově domě zahájení s gratulacemi, posléze v Muzeu vernisáž. Na vernisáži vystoupí dixilendový orchestr The Dozing Brothers žáků ZUŠ Svitavy, vedený Richardem Horou.

Letošní ročník je jednatřicátý! A pošestnácté ve Svitavách

Národní soutěž a výstava amatérské fotografie je volná otevřená soutěž, která dává šanci všem amatérským fotografům, volnost všem žánrům fotografie. Stačí málo: mít inspiraci, vzít fotoaparát, zmáčknout spoušť, vyvolat snímek, najít odvahu fotku poslat na naši adresu, mít štěstí u poroty, být vybrán do katalogu a na výstavu a přijet do Svitav a slavný s diplomem v ruce odejít do světa!

Opět proběhne diskuse nad vystavenými fotografiemi, které budou promítnuty v sále městského muzea a galerie Tato projekce bude spojena s odborným výkladem poroty. Teprve poté bude následovat prohlídka samotné výstavy v muzeu.

Porota letos hodnotila: 1073 snímků od 186 autorů a 12 kolektivů.
Porota pracovala ve složení: Prof. Miroslav Vojtěchovský, Ing. Marcela Řezníčková, Mgr. Petr Vilgus, MvDr. Rudolf Němeček, PaedDr. Milan Báča, PhDr. Věra Matějů, Mgr. Miroslav Zaťko, Ing. Marcela Řezníčková.

Přijďte se podívat v sobotu 14. května do Ottendorferova domu a muzea. Čeká na nás setkání s amatérskou fotografií. A věřte, že se jedná o setkání vskutku nevšední. Těch uplynulých šestnáct let jsme se o tom přesvědčovali rok co rok… A tím dalším důvodem pro vaši návštěvu, je – aniž bych předem prozradil výsledky - nezanedbatelný úspěch svitavských fotografů! Řekl bych, opět tradičně. Ale pokaždé nově a vždy velmi velmi potěšitelně.
Hezké jaro s amatérskou fotografií.
Petr Mohr

Copyright © Městské muzeum a galerie ve Svitavách 2021