Warning: getimagesize(/srv/www/htdocs/muzeum/UserFiles/fotogalerie/middle/317.jpg): failed to open stream: Operace zamtnuta in /srv/www/htdocs/muzeum/_functions.php on line 2425 Warning: getimagesize(/srv/www/htdocs/muzeum/UserFiles/fotogalerie/small/317.jpg): failed to open stream: Operace zamtnuta in /srv/www/htdocs/muzeum/_functions.php on line 2381 Warning: getimagesize(/srv/www/htdocs/muzeum/UserFiles/fotogalerie/middle/318.jpg): failed to open stream: Operace zamtnuta in /srv/www/htdocs/muzeum/_functions.php on line 2425 Warning: getimagesize(/srv/www/htdocs/muzeum/UserFiles/fotogalerie/small/318.jpg): failed to open stream: Operace zamtnuta in /srv/www/htdocs/muzeum/_functions.php on line 2381 Warning: getimagesize(/srv/www/htdocs/muzeum/UserFiles/fotogalerie/middle/319.jpg): failed to open stream: Operace zamtnuta in /srv/www/htdocs/muzeum/_functions.php on line 2425 Warning: getimagesize(/srv/www/htdocs/muzeum/UserFiles/fotogalerie/small/319.jpg): failed to open stream: Operace zamtnuta in /srv/www/htdocs/muzeum/_functions.php on line 2381 Warning: getimagesize(/srv/www/htdocs/muzeum/UserFiles/fotogalerie/middle/320.jpg): failed to open stream: Operace zamtnuta in /srv/www/htdocs/muzeum/_functions.php on line 2425 Warning: getimagesize(/srv/www/htdocs/muzeum/UserFiles/fotogalerie/small/320.jpg): failed to open stream: Operace zamtnuta in /srv/www/htdocs/muzeum/_functions.php on line 2381 Warning: getimagesize(/srv/www/htdocs/muzeum/UserFiles/fotogalerie/middle/321.jpg): failed to open stream: Operace zamtnuta in /srv/www/htdocs/muzeum/_functions.php on line 2425 Warning: getimagesize(/srv/www/htdocs/muzeum/UserFiles/fotogalerie/small/321.jpg): failed to open stream: Operace zamtnuta in /srv/www/htdocs/muzeum/_functions.php on line 2381 Muzeum Svitavy - EVA HNYKOVÁ - OBRAZY Z DUŠE
 
CZ
EN
DE
Městský památkový okruh
Historie praní
Oskar Schindler
Domů

EVA HNYKOVÁ - OBRAZY Z DUŠE

3. dubna - 4. května 2003

Autorka začala malovat pod vlivem svého strýce, akademického malíře Ferdinanda Taslera a již několik let se výtvarné činnosti věnuje profesionálně. Její obrazy potěšily návštěvníky výstav na mnoha místech naší republiky i v zahraničí, jsou zastoupeny v soukromých sbírkách v řadě států.

Eva Hnyková se nevěnuje pouze krajinomalbě, ale i figurální tématice a zátiší. Její krajiny jsou ztišené, plné ženské křehkosti a něhy, měkké barevnosti. Dominují jim osaměle stojící holé stromy vzdorující větru za každého ročního období. Předjaří se zbytky sněhu, bílá zimní pláň, občas i zlaté obilí, ale vždy přítomnost osamělých stromů, větru a také zářícího slunce, které přináší naději. Oblíbeným obdobím Evy Hnykové je zima, oblíbenou barvou bílá. Je to zřejmě tím, že zima vydrží v Krkonoších tak dlouho. A tak i jaro na jejích obrazech se zdá být studené, zahalené v mlžném oparu. A její stromy vzdorující nepřízni počasí jakoby symbolizovaly nelehký úděl nás lidí při naší pouti životem.

Výstavu zahájila herečka ND v Praze Luba Skořepová.

Copyright © Městské muzeum a galerie ve Svitavách 2020