HOUBY SVITAVSKA 2021

01.10. 2021

Houby Svitavska potřetí

Začátkem října se muzeum znovu zaplní vůní našich lesů. Od 8. do 10. 10. 2021 proběhne další ročník výstavy Houby Svitavska, která návštěvníkům nabídne především ukázku živých hub. Vedle běžných a známých praváků, klouzků či muchomůrek se znovu pokusíme najít vzácnější druhy, jako byly v předchozích letech například ronivky podhorské, štítovky stinné nebo korálovce bukové. Pro děti bude navíc připravena řada her – houbařské puzzle, tvorba výtrusogramů nebo pokusy s kvasinkami.

Pátek 8. 10. 2021 je věnován především školám, které si mohou objednat speciální výukové programy (v případě zájmu pište na lektor@muzeum.svitavy.cz). Přes víkendová odpoledne pak bude otevřena mykologická poradna Josefa Zedníkem. Každý se tak může zastavit a konzultovat s ním určení svých „úlovků“.

Neváhejte a přijďte se inspirovat k dalším cestám přírodou. Nebo si aspoň udělejte chuť na pořádnou smaženici! Speciální vstupné na tuto výstavu je 40 Kč. Muzeum bude i přes víkend otevřeno od 9:00 do 12:00 a od 13:00 do 17:00. Těšíme se na viděnou!