Zakázané muzeum ON-LINE aneb neseďte doma

22.10. 2020
Pozvánka z městského muzea

V říjnu zažilo městské muzeum, stejně jako celá společnost, déjà vu. Podobně jako na jaře jsme otevřeli nové výstavy, tentokrát Výtvarné ohlédnutí k 75. výročí založení místní ZUŠ a Humorest 1990–2020, abychom je vzápětí z epidemiologických důvodů uzavřeli. V době, kdy tento článek vzniká, je krajně nejisté předvídat, jaký bude další vývoj a kdy se muzeum opět otevře návštěvníkům. Protože by nám bylo líto, kdyby uvedené výstavy už veřejnost nemohla zhlédnout, vznikla o nich reportáž, která může posloužit také jako jejich virtuální prohlídka. Příslušný odkaz najdete na muzejních webových stránkách a facebooku.

Virtuální prohlídka současných výstav

Protože zastaveny jsou také naše další prezentační aktivity, zejména workshopy, a muzeum nemůže plnit svou funkci místa setkávání, rozhodli jsme oslovit veřejnost jinými způsoby.

Opět na muzejních webových stránkách naleznete tipy na výlety, které Vás provedou Svitavami i jejich okolím. K dispozici je například nově vydaný průvodce po svitavských židovských památkách.

Stolpersteine - Kameny zmizelých (průvodce v pdf)

Protože je nám vládou znemožněno svobodně se toulat po městě (vyjma parků a přírody), můžete se projít po památkovém okruhu městem. Sice pouze virtuálně, ale budete připraveni, jakmile opatření pominou.

Virtuální městský památkový okruh

Pro případ nepříznivého počasí či případného omezení vycházení nabízíme možnou inspiraci v podobě pracovních sešitů pro výtvarné a řemeslné aktivity, kterým se mohou věnovat děti i dospělí. Ale to vyžaduje v případě řemesel mít doma dílnu, ale malířské techniky lze provozovat na stole v kuchyni. Ale je to způsob, jak se zabavit.

Učebnice řemesel ve formátu pdf

Výtvarné umění ve formátu pdf

Zájemci o hlubší poznání místní historie mohou využít Labyrint svitavských příběhů i se cvičebnicí, který v sobě mimo jiné ukrývá mapového průvodce po hřbitově. Až tam letos na dušičky zavítáte, zkuste si ho vzít s sebou a připomeňte si příběhy, o kterých vypráví hrobky významných osobností svitavské historie. Všechny uvedené materiály najdete opět na našich webových stránkách. A protože se snažíme vnímat běh událostí pozitivně, využijeme aktuální situace k aktivitám, ke kterým se v době otevřeného muzea dostáváme obtížněji. Zejména zintenzívníme naši činnost týkající se péče o sbírky a jejich evidence, ale například také proběhne malování hlavní chodby a schodiště.

Učebnice Labyrint svitavských příběhů ve formátu pdf

Cvičebnice k Labyrintu  svitavských příběhů ve formátu pdf