Zatím virtuálně: NETOPÝŘI...

27.01. 2020
Netopýři tajemní a zranitelní
Od středy 13.února ovládnou spodní část svitavského muzeu okřídlení tvorové noci. Proběhne zde totiž interaktivní výstava Netopýři tajemní a zranitelní. Ta provede návštěvníky úžasným a často neprávem zavrhovaným světem našich i světových letounů.

Těšit se můžete na všechny druhy České republiky a zajímavosti z jejich ekologie, výzkumu či ochrany. Novinkou pro spoustu lidí bude například poslech zvláštnosti jménem echolokace. Vedle našich netopýrů a vrápenců budou k vidění také tropičtí listonosi, ocasaté tadaridy a obrovští kaloni. Nejen děti si pak mohou prohlédnout netopýří srst v mikroskopu, potravu v binolupě a prehistorické i současné kosti (ty „jen“ ve vitríně :-)). Připravena je též interaktivní poznávačka, skládání budek a spousta dalších her.

Výstava poběží až do 12. dubna a její součástí jsou samozřejmě různé doprovodné akce. První z nich se uskuteční v prostorách muzea již 20.února, kdy nás od 18:00 nás  Jiří Šafář z CHKO Litovelské Pomoraví seznámí s životem těchto zvířat v přednášce Letouni – vládci noční oblohy. Pro školy navíc v rámci výstavy spouštíme speciální výukové programy, jež je možné objednat na emailech lektor@muzeum.svitavy.cz a kuba.vrana@email.cz. Brzy na viděnou!