Výstava NETOPÝŘI...

27.01. 2020

Od úterý 12. května můžete znovu navštívit interaktivní výstavu Netopýři tajemní a zranitelní, která návštěvníkům ukazuje úžasný a často neprávem zavrhovaný svět našich i světových letounů. K vidění jsou všechny druhy České republiky a zajímavosti z jejich ekologie, výzkumu či ochrany. Na vlastní uši si tak můžete poslechnout, jak zní echolokace a vidět způsob, jakým netopýři loví nepůvodní berušky přímo na panelovém domě. Vedle našich vrápenců a netopýrů tu máme také tropické listonosi, ocasaté tadaridy a obrovské kaloně. Nejen děti si mohou prohlédnout netopýří blechu a srst v mikroskopu, potravu v binolupě a prehistorické i současné kosti (ty „jen“ ve vitríně :-)). Připravena je též interaktivní poznávačka, skládání budky a spousta dalších her.

Výstava poběží až do 20. září a její součástí jsou různé doprovodné akce. V červenci proběhne vycházka za netopýry našeho města, jejíž součástí bude i práce s ultrazvukovým detektorem. V září se pak můžeme těšit na přednášku Letem světem letounů od Evžena Tošenovského z České společnosti pro ochranu netopýrů (ČESON). Její účastníci se budou moci seznámit také s živými netopýry. Pro školy navíc v rámci výstavy nabízíme speciální výukové programy, jež je možné objednat na mailech lektor@muzeum.svitavy.cz a kuba.vrana@email.cz.

Brzy na viděnou!