AKCE NA BŘEZEN

14./Čt/18:30 / Ottendorferův dům – Muzeum esperanta
191. cestovatelský večer Asociace Brontosaura
Osobákem do Hongkongu.

Vyprávění o cestě všemi druhy vlaků z Čech přes Ukrajinu, Rusko, Mongolsko, Čínu až do Hongkongu. 13 000 km dlouhá cesta napříč kontinenty a kulturami.
Uvádí Ivo „Fík“ Dokoupil.

16.So/10:00-10:30 / Ottendorferův dům – Muzeum esperanta
Sběratelské výměnné setkání

Na výměnné setkání zveme sběratele turistických předmětů (vizitky, známky, CWG), čajových, čokoládových, žvýkačkových atd. obalů, ubrousků, kalendáříků, sýrových etiket a řady dalších oborů (kromě pohlednic, známek a mincí).
Vstupné: 10,- Kč

16./So/15:00/ městské muzeum a galerie
Jan Štěpánek – výběr z díla

Vernisáž výstavy známého poličského malíře, jehož obrazy jsou rozkročeny mezi realitou a abstrakcí,  je pořádána k jeho kulatému životnímu jubileu.

WORKSHOPY.

30./So/8:00- 13:00/ muzejní dílny
Odlévání kovů pro děti

Workshop se svitavským uměleckým kovářem Martinem Horkým je určen pro děti. Účastníci si připraví formu dle svého výběru a poté si odlejí originální šperky či dekorativní předměty.
Kontakt Jitka Olšánová, tel. 461 532 704 nebo lektor@muzeum.svitavy.cz.
Cena workshopu je 300 Kč/osobu.

9. 2. –31. 3.
Alois Petrus – řezbář, výtvarník, sběratel

Výstava ke 130. výročí narození významného svitavského řezbáře, kzerý strávil se Svitavách velkou část svého života. Výstava ze sbírek muzea bude dále putovat do Městského muzea ve Skutči, kde se Alois Petrus narodil.

17. 3. – 21. 4.
Jan Štěpánek – výběr z díla

Výstava poličského autora s těžko zaměnitelným filozofickým stylem tvorby. Obrazy Jana Štěpánka znají mnozí svitavští příznivci jeho uměleckého vidění.

Příběh svitavského betléma
Expozice je věnována vám všem, kteří chtějí být vtaženi do poutavého vyprávění příběhu našeho města. V centru expozice je vystavena část svitavského betléma, který v současné době prochází rukama restaurátorů a již zrestaurovaná mechanická ukázka.

Expozice o holocaustu na pozadí života světově známého svitavského rodáka Oskara Schindlera. Výstava je doplněna projekcí dokumentů o osobnosti O. Schindlera a průvodcem expozicí v německé a anglické verzi.

MUZEUM ESPERANTAMěstské muzeum a galerie a Muzeum esperanta ve Svitavách
Máchova alej 1, 568 02 Svitavy, tel. 461 532 704, 461 541 710,
e-mail: muzeum@muzeum.svitavy.cz,  www.muzeum.svitavy.cz

BŘEZEN 2019

14./Čt/18:30 / Ottendorferův dům – Muzeum esperanta
191. cestovatelský večer Asociace Brontosaura
Osobákem do Hongkongu.
Uvádí Ivo „Fík“ Dokoupil.

16.So/10:00-10:30 / Ottendorferův dům – Muzeum esperanta
Sběratelské výměnné setkání
Vstupné: 10,- Kč

16./So/15:00/ městské muzeum a galerie

WORKSHOPY.

30./So/8:00- 13:00/ muzejní dílny
Odlévání kovů pro děti
Kontakt Jitka Olšánová, tel. 461 532 704 nebo lektor@muzeum.svitavy.cz.
Cena workshopu je 300 Kč/osobu.

9. 2. –31. 3.
Alois Petrus – řezbář, výtvarník, sběratel

17. 3. – 21. 4.

Příběh svitavského betléma

Muzeum esperanta / Ottendorferův dům (za čajovnou)
Jako jediné svého druhu v ČR muzeum představuje slovem i obrazem jazyk esperanto. Informuje o zajímavostech z historie i o možnostech současného využití znalosti jazyka, vystavuje knižní, fotografické, sběratelské a umělecké artefakty.
Současná výstava: „10 let muzea a 100 let republiky“. Vstupenky v ceně 10,- jsou k dostání v pokladně MMG (Út-Pá 9-12,13-16h) a v čajovně Krásná chvíle (Út-Ne 15-21h). Komentované prohlídky po předchozí dohodě na tel. 604 377 616.

Kámen, nůžky, papír..

V muzejních dílnách se dějí věci. Foto-pozvánka na setkání s malířkou, kovářem, řezbářem, sklářem, fotografem, pekařkou a dalšími šikovnými lidmi, kteří vám prozradí taje starých i nových českých řemesel a výtvarných technik.

Muzeum esperanta / Ottendorferův dům (za čajovnou)

Kámen, nůžky, papír..