AKCE NA ZÁŘÍ

Čt/20.9./18:30 / Ottendorferův dům – Muzeum esperanta
184. cestovatelský večer Asociace Brontosaura

Sharjah, Dubaï a Umm Al Quwain - turistický ráj trochu jinak
Zkušenosti z pobytu v SAE, návštěva tří emirátů - příroda, architektura a lidé na Arabském poloostrově. Uvádí: Jan Richtr.

Pá-Ne/21.-23.9./9:00-17:00/ městské muzeum a galerie
Houby Svitavska

Mykologická výstava s živými exponáty hub našeho regionu.
Po dobu víkendové výstavy bude otevřeno nepřetržitě 9-17h.
V sobotu i neděli bude v odpoledních hodinách probíhat také MYKOLOGICKÁ PORADNA

Ne/23.9./9:00/ městské muzeum a galerie
Po Svitavsku za houbami

Vycházka svitavskými lesy za krásou našich hub. Sraz na Plechárně u rybníku Rosnička. Pořádá ZO ČSOP Rybák Svitavy a Městské muzeum a galerie ve Svitavách.

Čt/27.9./17:00/ městské muzeum a galerie
Volšové ruce

Vernisáž výstavy šamotových hliněných výrobků handicapovaných klientů z ústavu ve Zboží, které jsou na vysoké řemeslné úrovni a těší se pozornosti veřejnosti. Šamotová hlína je zpracovávána patentovanou metodou sochařské tvorby pro zrakově postižené umělce, která byla po letech ověřování metodicky rozšířena právě i pro lidi s mentálním či kombinovaným handicapem. Práci s hlínou na vernisáži předvedou sami klienti.

21.-23.9. /9:00-17:00/
Houby Svitavska

Mykologická výstava s živými exponáty hub našeho regionu.
Po dobu víkendové výstavy bude otevřeno nepřetržitě 9-17h.
V sobotu i neděli bude v odpoledních hodinách probíhat také MYKOLOGICKÁ PORADNA

Prodlouženo do 7.10.
Báječní hrdinové dětské literatury
Hravá výstava čtyř známých ilustrátorů dětské literatury Dagmar Urbánkové, Renáty Fučíkové, Petra Síse a Věry Jandourkové ve výstavních síních oživuje hrdiny knih těchto autorů. Čekají vás nejen jedinečné ilustrace, ale také spousta myšlenek, dobrodružství a her.

28. 9. – 11. 11.
Volšové ruce

Výstava šamotových hliněných výrobků handicapovaných klientů z ústavu ve Zboží vytvořených speciální sochařskou metodou pro tento typ autorů.

Příběh svitavského betléma

Expozice je věnována vám všem, kteří chtějí být vtaženi do poutavého vyprávění příběhu našeho města. V centru expozice je vystavena část svitavského betléma, který v současné době prochází rukama restaurátorů a již zrestaurovaná ukázka mechanického betléma.

Expozice o holocaustu na pozadí života světově známého svitavského rodáka Oskara Schindlera. Výstava je doplněna projekcí dokumentů o osobnosti O. Schindlera a pracovními listy jako doplněk učebních programů pro všechny typy škol.

Ottendorferův dům

Jediná stálá expozice o historii i současnosti esperanta v ČR. V muzeu je umístěna knihovna Českého esperantského svazu. Kromě vystavených knih je její větší část umístěna v depozitu.
Aktuální výstava: Člověk proti Babylonu
Otevírací doba: ÚT-PÁ  s průvodcem z městského muzea, v jiném termínu po domluvě na tel. 604 377 616

TOP 11

Jedenáct tipů na prázdniny – místa ve městě, která byste při návštěvě Svitav neměli minout. Letní výstavy v městském muzeu.