CZ
EN
DE
Městský památkový okruh
Historie praní
Oskar Schindler
Domů

AKCE NA ZÁŘÍ

15.08. 2018

AKCE

Čt/20.9./18:30 / Ottendorferův dům – Muzeum esperanta
184. cestovatelský večer Asociace Brontosaura

Sharjah, Dubaï a Umm Al Quwain - turistický ráj trochu jinak
Zkušenosti z pobytu v SAE, návštěva tří emirátů - příroda, architektura a lidé na Arabském poloostrově. Uvádí: Jan Richtr.

Pá-Ne/21.-23.9./9:00-17:00/ městské muzeum a galerie
Houby Svitavska

Mykologická výstava s živými exponáty hub našeho regionu.
Po dobu víkendové výstavy bude otevřeno nepřetržitě 9-17h.
V sobotu i neděli bude v odpoledních hodinách probíhat také MYKOLOGICKÁ PORADNA

Ne/23.9./9:00/ městské muzeum a galerie
Po Svitavsku za houbami

Vycházka svitavskými lesy za krásou našich hub. Sraz na Plechárně u rybníku Rosnička. Pořádá ZO ČSOP Rybák Svitavy a Městské muzeum a galerie ve Svitavách.

Čt/27.9./17:00/ městské muzeum a galerie
Volšové ruce

Vernisáž výstavy šamotových hliněných výrobků handicapovaných klientů z ústavu ve Zboží, které jsou na vysoké řemeslné úrovni a těší se pozornosti veřejnosti. Šamotová hlína je zpracovávána patentovanou metodou sochařské tvorby pro zrakově postižené umělce, která byla po letech ověřování metodicky rozšířena právě i pro lidi s mentálním či kombinovaným handicapem. Práci s hlínou na vernisáži předvedou sami klienti.

VÝSTAVY

21.-23.9. /9:00-17:00/
Houby Svitavska

Mykologická výstava s živými exponáty hub našeho regionu.
Po dobu víkendové výstavy bude otevřeno nepřetržitě 9-17h.
V sobotu i neděli bude v odpoledních hodinách probíhat také MYKOLOGICKÁ PORADNA

Prodlouženo do 7.10.
Báječní hrdinové dětské literatury
Hravá výstava čtyř známých ilustrátorů dětské literatury Dagmar Urbánkové, Renáty Fučíkové, Petra Síse a Věry Jandourkové ve výstavních síních oživuje hrdiny knih těchto autorů. Čekají vás nejen jedinečné ilustrace, ale také spousta myšlenek, dobrodružství a her.

28. 9. – 11. 11.
Volšové ruce

Výstava šamotových hliněných výrobků handicapovaných klientů z ústavu ve Zboží vytvořených speciální sochařskou metodou pro tento typ autorů.


STÁLÉ EXPOZICE

Labyrint svitavských příběhů
Příběh svitavského betléma

Expozice je věnována vám všem, kteří chtějí být vtaženi do poutavého vyprávění příběhu našeho města. V centru expozice je vystavena část svitavského betléma, který v současné době prochází rukama restaurátorů a již zrestaurovaná ukázka mechanického betléma.

Z historie praní
Unikátní expozice praček a historie praní ve svitavském muzeu. Součástí expozice je prádelna, kde si můžete vyzkoušet, jak se pralo na valše, vymandlovat si prádlo na historickém mandlu a potěžkat, jak těžké bylo žehlení našich babiček.

Hledání hvězdy Davidovy
Oskar Schindler – Spravedlivý mezi národy

Expozice o holocaustu na pozadí života světově známého svitavského rodáka Oskara Schindlera. Výstava je doplněna projekcí dokumentů o osobnosti O. Schindlera a pracovními listy jako doplněk učebních programů pro všechny typy škol.

Svitavské vily
Výstava vznikla jako součást projektu Slavné vily Pardubického kraje a najdete zde fotografie a texty o vilách, které si postavili naši předkové na přelomu 19. a 20. století, ale i současnou moderní architekturu bydlení ve městě.  MUZEUM ESPERANTA    
Ottendorferův dům

Jediná stálá expozice o historii i současnosti esperanta v ČR. V muzeu je umístěna knihovna Českého esperantského svazu. Kromě vystavených knih je její větší část umístěna v depozitu.  
Aktuální výstava: Člověk proti Babylonu
Otevírací doba: ÚT-PÁ  s průvodcem z městského muzea, v jiném termínu po domluvě na tel. 604 377 616  


ŽIVÁ ZEĎ   
Venkovní galerie u Alberta
TOP 11

Jedenáct tipů na prázdniny – místa ve městě, která byste při návštěvě Svitav neměli minout. Letní výstavy v městském muzeu.
Copyright © Městské muzeum a galerie ve Svitavách 2018